از بانوان سرپرست خانوار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر شد

17 فروردين 1395
قائم مقام رییس دانشگاه در مراسم تقدیر از زنان سرپرست خانوار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای خانم‌ها همین بس که روزشان مصادف شده است با ولادت حضرت فاطمه (س)، الگو و نمونه‌ای که در تاریخ بشریت بی‌سابقه است.

دکتر حیدر عزیزنژاد با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) هم الگوی دختر نمونه هستند، هم همسر نمونه و هم مادر نمونه، افزود: بانوان ایرانی با داشتن چنین الگویی می توانند مسیر زندگی خود را در مسیر اسلامی قرار دهند و باترتیب فرزندانشان در این مسیر، آینده کشور را به افق‌های متعالی که آرزوی ماست و همان ایران اسلامی است، برسانند.
وی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فرمودند «از دامن زن، مرد به معراج می‌رود»، اظهار داشت: نیمی از زحمات جامعه بر دوش بانوان است و تغییراتی که ما بعد از انقلاب داشتیم نشان می دهد که خانم‌ها بیشتر وارد عرصه جامعه شدند و جهت‌گیری و نگاه‌ها نسبت به بانوان بعد از انقلاب عوض شد.
دکتر عزیزنژاد تصریح کرد: مهمترین وظیفه بانوان سرپرست خانوار ترتیب فرزندانی است که آینده ساز این کشور خواهند شد.
وی اضافه کرد: شما به سبب سرنوشتی که دارید مسئولیت هر دو والد را به تنهایی به دوش می‌کشید و مطمین باشید خداوند متعال شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.
کارشناس حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) بوشهر نیز در این مراسم که به مناسبت روز زن برگزار شده بود، گفت: زن جایگاهش در خانواده به عنوان ستون و بنیاد خانواده است، اما زمانی که مسئولیت پدرانه را هم بر عهده بگیرد مسئولیتش دوچندان می‌شود و نیازهای فرزندان را در بخش‌های مختلف باید تحمل کند و این یک فشار روانی مضاعف بر سرپرست وارد میکند.
فاطمه مهیمنی اضافه کرد: نقش‌های چندگانه‍‌ای که زن سرپرست توانسته با هم هماهنگ کند و وفق دهد، باعث می شود که خود نیاز به طراوت و رسیدگی بیشتری پیدا کند و این نیروی عظیمی است که در خلقت زنان دیده شده که بتوانند همزمان چند کار را همزمان با هم انجام دهند.
وی تصریح کرد: امیدوارم فرصتی فراهم شود تا الگوهای موفقی که در سطوح مختلف وجود دارد به اقشار نیازمندِ این الگوها ارایه شوند تا بتوانند خودباوری و عزت نفس خود را تقویت کنند، سرمایه‌هایی که می‌توانند به بهداشت روانی جامعه کمک کنند.
در پایان با اهدای هدیه‌ای از این بانوان تقدیر شد.
انتهای پیام/ س. م. - 1021
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تقدیر     بانوان.سرپرست.خانوار     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     فاطمه.مهیمنی     علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   17 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >