برگزاری نشست خیرین حوزه سلامت استان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

28 فروردين 1395
جلسه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با مدیران عامل و مسئولین سازمان‌های مردم نهاد حوزه سلامت در این دانشگاه برگزار شد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان در این نشست گفت: امروزه همه جامعه به اهمیت بالای اقتصاد سلامت و خدمت رسانی به مردم در حوزه سلامت پی برده اند.
دکتر عزیزنژاد با اشاره به اینکه ما نسبت به برنامه های پیش بینی شده و شرایط موجود در حوزه سلامت همچنان وضعیت مطلوبی نداریم افزود: در هر کشور درصدی از ثروت تولیدات داخلی به سلامت اختصاص پیدا می کند و کشور ما از این لحاظ هشتادمین کشور است، یعنی ثروت کمی به سلامت و مسایل آن تخصیص پیدا می کند.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: وضعیت نامناسب جاده ها موجب افزایش آمار مرگ و میر و تعداد معلولین شده که اگر اینها اصلاح شود کار ما در حوزه سلامت نیز کمتر می‌شود.
وی ادامه داد: ما باید کاری کنیم که بیمار کم بشود، این یک آرمان است چون هر بیمار با وجود تمام مشقت ها و هزینه های درمان، دیگر همان انسان اولیه نیست.
دبیر امور مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی طی سخنانی نیز ضمن تشکر از حضور مسئولین و سمن ها در جلسه گفت: حمایت از مراکز درمانی، مراکز خیریه و سالمندان، همکاری با بهزیستی و پیگیری مشکلاتی که در اینگونه مراکز وجود دارد باید توسط مسئولین مربوطه و سمن های فعال این حوزه پیگیری و انجام شود.
حجت الاسلام محمود عبداللهی افزود: سال گذشته از منظر خیریه و سلامت سال پرباری بود ولی نیاز به تلاش و کوشش بیشتری هست تا بتوانیم بهتر کارهای این حوزه را به پیش ببریم
وی افزود: نگاه ما به مسایل باید به عنوان خیریه و ذخیره ای برای آخرت باشد.
در این نشست نمایندگان سمن ها نیز نقطه نظرات خود در حوزه سلامت را بیان کردند.
گفتنی است در این نشست مقرر شد همایش تقدیر از خیرین حوزه سلامت استان در روز 15 اردیبهشت ماه همزمان با سالگرد شروع طرح تحول نظام سلامت با هدف تقدیرین از خیرین حوزه سلامت برگزار شود.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سازمان‌های.مردم.نهاد     خیرین.سلامت     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     حجت‌الاسلام.محمود.عبداللهی        

تاریخ بروز رسانی:   28 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >