برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته سلامت در شهر کلمه

7 ارديبهشت 1395
همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته سلامت در شهر کلمه با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد.

دکتر علیرضا حاجیونی در این همایش گفت: متاسفانه بیماری دیابت رشد قابل ملاحظه ای در دنیا داشته و این بیماری بعد از سوانح و حوادث بیشترین سهم معلول کننده را در سطح جهان را به خود اختصاص داده به گونه‌ای که سازمان جهانی بهداشت در کنار موضوعات مهم سلامت به این بیماری پرداخته است.
دکتر حاجیونی با اشاره به اینکه مردم باید به عنوان سفیران سلامت نقش خود را در جامعه ایفا کنند و اشاعه دهنده فرهنگ صحیح سلامت باشند اظهار داشت: ما باید نگاه جدی و دقیق به عادات غذایی و تغییر رفتارهای زندگی خود داشته باشیم تا بتوانیم روند پیشرونده این بیماری را کنترل و از افزایش آن پیشگیری کنیم.
بخشدار بخش ارم نیز در این همایش گفت: سلامتی مقوله مهمی است که در پیشرفت و توسعه هر جامعه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و در این میان ،انسان به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی باید از سلامتی کامل بهره مند باشد تا بتواند محور توسعه قرار بگیرد.
صیادی با بیان اینکه بیماری دیابت تا چند سال آینده به دوبرابر آمار کنونی خواهد رسید افزود: تغییر رفتارهای غذایی و کنترل مصرف قندها از جمله عوامل پیشگیری کننده این بیماری است.
این همایش با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در خصوص شعار سازمان جهانی بهداشت (غلبه بر دیابت)در سال 2016 و حساس‌سازی مردم نسبت به بیماری دیابت برگزار شده است.
گفتنی است در حاشیه برگزاری همایش ،ایستگاه سلامت توسط مرکز بهداشتی و درمانی تنگ ارم نیز برپا بوده که پرسنل بهداشتی ضمن توزیع پکیج های آموزشی ، فشار خون و وزن مراجعه کنندگان را اندازه میگرفتند.
در پایان از فعالان عرصه سلامت مراکز بهداشتی و درمانی تنگ ارم، کلمه، دهرود، طلحه و بوشکان که در برگزاری این همایش همکاری داشتند توسط دکتر حاجیونی و آقای صیادی تقدیر و تندیس هفته سلامت به آنان اهدا شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

کلمات کلیدی:
همایش     پیاده‌روی.خانوادگی     دکتر.حاجیونی     شهر.کلمه    

تاریخ بروز رسانی:   7 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >