دبیر شورای مشاورین وزرا:
تاریخ بوشهر افتخاری برای تمام ایران است/ ایثارگران صاحب انقلاب‌اند/گزارش تصویری

12 ارديبهشت 1395
دبیر شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری بابیان اینکه تاریخ بوشهر افتخاری برای تمام ایران است، گفت: صاحبان اصلی انقلاب ایثارگران هستند.

دکتر رضا رحیمی نسب در نشست بازرسی شورای مشورتی وزرا نهاد ریاست جمهوری و امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: گذشته و تاریخ استان بوشهر برای هر ایرانی افتخار است.
وی اضافه کرد: در تمامی طول تاریخ و نه‌تنها در زمان جنگ، مردم استان بوشهر مرزدارانی بودند که مایه افتخار، سرافرازی، سربلندی و عزت ایران را فراهم می‌کرد.
دکتر رحیمی نسب بیان کرد: تمامی برنامه‌ها و امتیازاتی که به رزمندگان و ایثارگران داده می‌شود جوابگوی یک‌لحظه از حضور آن در جنگ که تحمل کرده نبوده و نمی‌شود آن را جبران کرد.
دبیر شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری بابیان اینکه اهداف و نیت ایثارگران اهداف بلند و غیرقابل معامله‌ای بوده، خاطرنشان کرد: یک رزمنده، ایثارگر، جانباز و شهید یک‌لحظه حضورش را در جبهه‌های حق علیه باطل را با میلیاردها پول و امتیاز عوض نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ارایه خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگران و تعامل با سازمان‌های مرتبط به عنوان دستگاه برتر استان است، افزود: کسانی که خادم ایثارگران هستند و توفیقی برایشان حاصل‌شده در خدمت این عزیزان باشند شک نکنند که کار خوبی در درگاه خداوند انجام داده‌اند که توفیق خدمت گذاری به ایثارگران نصیب آنان شده است.
دکتر رحیمی نسب با تأکید بر اینکه باید قدر خدمت گذاری به ایثارگران را دانست و به آن افتخار بکنیم، ادامه داد: مسئولان دانشگاه باید با یک ارتباط نزدیک با فرزندان ایثارگران برقرار کنند و از نزدیک با مشکلات و درد دل‌های آنان آشنا شوند.
دبیر شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری گفت: خدمت‌گزاری در عرصه ایثار و شهادت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توفیق می‌خواهد.
قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: جامعه ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از لحاظ کمی و کیفی بی‌نظیر است.
دکتر حیدر عزیز نژاد اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افتخار می‌کند که هشت شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده‌ است. در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۲۷۵ جانباز، ۳۵ آزاده و بیش از هزار نفر رزمنده داریم.
دکتر عزیز نژاد گفت: با توجه به جمعیت کارکنان دانشگاه و اینکه حدود ۵۰ درصد کارکنان خانم‌ها هستند و با توجه به آمار تقریباً همه کارکنان دانشگاه رزمنده بودند و یا اینکه در آن زمان سن آن‌ها کوچک بوده است که نمی‌توانستند در جبهه حضور پیدا کنند.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: یکی از محورهای اصلی و اساسی شورای فرهنگی دانشگاه موضوع ایثار و شهادت است که برنامه‌های خیلی خوبی حول این محور صورت گرفته است.
وی ادامه داد: بازدید از خانواده ایثارگران و شهدای دانشگاه، بازدید و سرکشی خانواده جانبازان، برگزاری نشست با فرزندان ایثارگران از جمله برنامه‌های ما در قبال شهدا بوده است.
خاک‌سپاری شهید گمنام در محوطه پردیس دانشگاه
دکتر عزیز نژاد بیان کرد: تدفین شهید گمنام در محوطه پردیس دانشگاه موضوعی مهم در دستور کار دانشگاه برای ترویج روحیه ایثار شهادت است که برای این کار زمینی به مساحت دو هزار مترمربع زیرسازی و آماده‌سازی شده است.
در این نشست علیرضا اسماعیلی دبیر کمیسیون ماده ۱۶ ریاست جمهوری، سید محمدعلی احمدی نماینده مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران، حسن بیرانوند امور استان‌های شورای مشاورین وزیر در امور ایثارگران، عبدالله یونسی مشاور استاندار و هماهنگ‌کننده امور ایثارگران استان بوشهر، سید محمود قاسمی زاده پزشک ناظر پایش سلامت بنیاد شهید بوشهر، محمدعلی عاریان اداره کل درمانی بنیاد بوشهر، سید هاشم علمداری کارشناس دفتر امور ایثارگران استانداری بوشهر، شهرام قضایی دبیر شورای فرهنگی استانداری و کارشناس دفتر استانداری بوشهر، رسول مصور رییس امور ایثارگران و هماهنگ‌کننده دارو درمان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، حسین قائدی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، علی حمیدی مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مهدی مرکبی مشاور رییس دانشگاه در امور ایثارگران و حجت‌الاسلام محمود عبدالهی دبیر مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه حضور داشتند.
انتهای پیام/ م.غ 1023
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دبیر.مشاورین.وزرا     دکتر.رضا.رحیمی‌نسب     دکتر.حیدر.عزیزنژاد        

تاریخ بروز رسانی:   12 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >