رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان:
برای ایجاد فرهنگ اهدای عضو نیازمند عزمی همگانی هستیم

22 خرداد 1395
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: در سال گذشته فقط سه مورد اهدای عضو در استان داشته‌ایم که در مقابل ۴۸ موردی که نیازمند دریافت عضو بوده‌اند عدد بسیار ناچیزی است و نیازمند عزمی همگانی برای ایجاد فرهنگ اهدای عضو هستیم.

دکتر حسن حیدری در خصوص وضعیت اهدای عضو در شهرستان کنگان افزود: ازآنجایی‌که مردم استان بوشهر از پیشگامان عرصه شهادت و ایثار در مقابل متجاوزان بوده‌اند، بنابراین آمار سه نفر اهداکننده عضو در طول یک سال بسیار کم، تکان‌دهنده و قابل‌تأمل است و قطعاً سال ۹۵ سال خوبی برای بهداشت و درمان شهرستان کنگان به‌ویژه در بخش اهدای عضو خواهد بود.
وی تصریح کرد: استان بوشهر پتانسیل اهدای یک‌صد و بیست عضو در طول یک سال را دارد و ما باید این ظرفیت را به مرحله اجرا درآوریم.
رییس بیمارستان امام خمینی ره کنگان تصریح کرد: نقش بیمارستان در این جریان فقط در مرحله پایانی که همان انتقال عضو از فرد دچار مرگ مغزی به فرد نیازمند است می‌باشد؛ لذا تغییر نگرش خانواده‌هایی که قبل از این جریان باید متقاعد به اهدای عضو عزیزشان شوند بر عهده مدیران فرهنگی، سیاسی، اجرایی و مذهبی شهرستان است.
دکتر حیدری خاطرنشان کرد: سعی داریم به همت والای مسئولین عالی‌رتبه شهرستانی بتوانیم به شکل مؤثر در این زمینه تحول ایجاد کنیم و اهدای عضو را به یک فرهنگ نیک و عمومی تبدیل کنیم.
رییس بیمارستان امام خمینی کنگان اظهار داشت: درزمینه ایجاد فرهنگ و انگیزه اهدای عضو باید مطالعه و برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد و تیم‌هایی برای اجرایی کردن این هدف والا تشکیل شود.
دکتر حیدری ادامه داد: فردی که به هر دلیل مرگ مغزی می‌شود در صورت سالم بودن اندام‌های داخلی، می‌تواند ۸ عضو خود را اهدا کند که هر عضو می‌تواند نجات‌دهنده یک فرد از این جامعه باشد.
وی اظهار داشت: معتقدم که اجر شهید و خانواده شهید نزد خداوند خیلی بالا است و زبان از گفتن میزان این اجر قاصر است ولی کسی که عضو بدن خود را به همنوعان خود هدیه می‌کند وزندگی مجدد به آن‌ها می‌بخشد، شاید اجر خانواده ایشان که موفق و راضی به این کارشده‌اند نیز کمتر از خانواده شهید نباشد.
رییس بیمارستان امام خمینی کنگان تأکید کرد: انسان وقتی عضو خود را اهدا می‌کند، قبل از هر شخص دیگری، خود را نجات داده است و درواقع زنده‌بودن اعضا همان زندگی است، ضمن اینکه زنده‌بودن نام و یاد آن فرد نیز خود به‌نوعی زنده‌بودن فرد اهداکننده عضو است.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اهدای.عضو     بیمارستان.امام‌خمینی.کنگان     دکتر.حسن.حیدری        

تاریخ بروز رسانی:   22 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >