دانشگاه علوم پزشکی بوشهر میزبان مدیران هسته‌های گزینش دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر

24 خرداد 1395
نشست هم‌اندیشی مدیران هسته‌های گزینش دستگاه‌های اجرایی استان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست گفت: هسته‌های گزینش هر سازمان یکی از یکی از حساس‌ترین بخش‌های آن سازمان است.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از همکاران پرتلاش، خدوم، مؤمن و با دغدغه ما هستند و امر حساس گزینش که بدون تردید یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های اداری و سازمانی است که با تلاش و همت این کار را به نحو شایسته انجام می‌دهند.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: توسعه کلینیک‌های تخصصی یکی از ره‌آوردهای طرح تحول نظام سلامت بوده است به‌گونه‌ای که در همه شهرستان‌های استان کلینیک‌های تخصصی وجود دارد.
دکتر عزیز نژاد افزود: با توسعه کلینیک‌های تخصصی بیش از 2 میلیون و 200 هزار ویزیت انجام‌گرفته که این میزان حدود 2 برابر میانگین کشوری است.
وی تصریح کرد: از ابتدای طرح تحول نظام سلامت تاکنون بیش از 260 هزار نفر از مردم استان خدمات بستری دریافت کرده‌اند و بیمارستان‌ها موظف هستند تمامی تجهیزات و داروهای موردنیاز آن‌ها را تأمین کند.
در دو سال اخیر بیش از 240 میلیارد ریال تجهیزات تخصصی وارد استان بوشهر شده است
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در دو سال اخیر بیش از 240 میلیارد ریال تجهیزات تخصصی وارد استان بوشهر شده است به‌گونه‌ای که تا شروع طرح تحول نظام سلامت 90 تخت ویژه در استان بوده است که با اجرای این طرح حدود 50 تخت به آن افزوده‌شده است.
راه‌اندازی ام.آر.آی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان
دکتر عزیز نژاد افزود: بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد راه‌اندازی دستگاه ام.آر.آی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوده‌ایم.
وی اضافه کرد: سال اول اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور هفت هزار و 200 قلم کالای پزشکی حدود 42 درصد کاهش قیمت داشته است.
دکتر عزیز نژاد با اشاره به اینکه کیفیت خدمات یکی دیگر از اهداف طرح تحول نظام سلامت است اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بیمارستان‌های دولتی وضعیت نامطلوبی ازلحاظ ساختمانی و فیزیکی داشتند که با فعال شدن بسته هتلینگ این وضعیت مطلوب‌تر شد.
ترویج زایمان طبیعی
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت عمل زایمان سزارین 55 درصد از زایمان‌ها را تشکیل می‌داد که با اجرایی شدن بسته رایگان زایمان طبیعی در استان بوشهر عمل سزارین به 45 درصد کاهش‌یافته است که این مسئله در برنامه‌های تنظیم جمعیت و سلامتی نوزاد و مادر دارای اهمیت زیادی است.
وی تصریح کرد: در دو سال گذشته بیش از 100 متخصص تمام‌وقت در استان بوشهر در حال ارائه خدمت و فعالیت هستند.
دکتر عزیز نژاد با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت بعد از بخش درمان در بخش‌های بهداشت و آموزش نیز شروع‌شده است افزود: حدود 10 میلیون نفر از جمعیت کشور در حاشیه شهرها تحت پوشش خدمات اولیه بهداشتی نبودند که با اجرای طرح تحول نظام سلامت و راه‌اندازی پایگاه‌های جامعه سلامت خدمات بهداشتی به آنان در حال ارائه است.
تأخیر در پرداختی‌های بیمه‌ها یکی از چالش‌های حوزه سلامت است
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: در کنار پیشرفت‌ها، در حوزه سلامت کشور چالش‌هایی نیز وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها تأخیر در پرداختی از سوی بیمه‌ها است.
مدیرکل گزینش استانداری استان بوشهر نیز گفت: این جلسات به‌منظور تبادل‌نظر و تعامل هرچه بیشتر در سطح هسته‌های گزینش ادارات کل و دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل می‌شود.
ابوالحسن دهاز افزود: این نشست‌ها موجب تعامل، هماهنگی، هم‌افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود بین هسته شده و بدون شک برآیند آن ارتقای سطح کیفی کارگزینش خواهد بود.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست.‌هم‌اندیشی     مدیران.هسته‌های.گزینش     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     ابوالحسن.دهاز    

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >