جلسه شورای طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی استان تشکیل شد

25 خرداد 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طرح تحول و نوآوری درآموزش علوم پزشکی را به‌عنوان چهارمین مرحله از طرح تحول نظام سلامت با جدیت آغاز کرده است.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: با توجه به‌سرعت رشد تکنولوژی‌های آموزشی و پیشرفت مدیا در سطح کشور و رفع مسائل و مشکلات در حوزه درمان و بهبود وضعیت آموزش از یکسو و کناره‌گیری از شیوه‌های سنتی و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در این حوزه از سوی دیگر، نیاز به وقوع تحول در امر آموزش را بیش‌ازپیش آشکار کرد.
وی تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی با توجه به ظرفیت‌های بسیار بالا باید نقش بین‌المللی را ایفا نموده و تحولی را در زمینه شناساندن دانشگاه‌های سراسر کشور در عرصه بین‌الملل ایفا نمایند.
دکتر رئیسی با تأکید بر اعتلای جایگاه دانشگاه‌ها برای ورود به هزاره سوم ابراز داشت: این امر ممکن نیست مگر با استانداردسازی در تکنولوژی‌های نوین که خوشبختانه ما شاهد این تحول عظیم در سطح دانشگاه‌های هزاره سوم هستیم و این مهم نیز باید در سطح دانشگاه‌های کشور پیاده‌سازی شده و استقرار یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: مأموریت محور شدن دانشگاه‌ها و ایفای نقش ملی و بین‌المللی یکی دیگر از رویکرد‌های دانشگاه در حوزه آموزش است که در همین راستا و با اجرای طرح تحول آموزش در سطح کشور، کلان منطقه‌های آمایشی تعیین و از بین آنها به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در کلان منطقه آمایشی 5 دو مأموریت و مابقی به دیگر دانشگاه‌های قطب 5 محول شد
دکتر رئیسی افزود: اعضا هیات علمی موتور محرک اصلی این طرح هستند که باید در جریان کامل چگونگی این طرح قرارگرفته و خود را متعهد به تحقق کامل این طرح بدانند و با تشکیل گروه‌هایی از طریق تعامل با اساتید و نخبگان اهداف این طرح را دنبال نمایند و از نظرات آنان در حیطه‌های تئوری و عملی استفاده کنند.
وی خطاب به مسئولین اجرایی طرح خاطرنشان کرد: لازم است نگاه ما به این طرح نگاهی بنیادی بوده و همه ما در مسیر رسیدن به اهداف آن از هیچ تلاشی فروگزار نکنیم.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: از آنجائی که ضرورت تحول در آموزش پزشکی کشور بیش‌ازپیش محسوس بود، بنابراین از سال گذشته طرح تحول در نظام آموزش پزشکی به‌عنوان گامی از طرح تحول نظام سلامت مطرح شد و در همین راستا بسته‌های تحول و نوآوری تدوین شد.
دکتر صمد اکبر زاده افزود: جلسات متعدد جهت اجرایی شدن طرح و تشکیل کلان مناطق آمایشی و واگذاری مأموریت‌ها و محورها تشکیل شد که از بین 15 مأموریت 2 مأموریت به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر واگذار و ما برای هر 15 مأموریت نمایندگانی را تعیین کردیم.
وی در خصوص فعالیت‌های انجام‌شده در سطح دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هرچند که تاکنون فعالیت‌های انجام‌شده در راستای این طرح مطلوب بوده اما کافی نیست و ما انتظار داریم با بهره‌مندی از وجود 180 عضو محترم هیات علمی و 15 کارگروه واگذارشده تعامل و همکاری هر چه بیشتر را شاهد باشیم.
وی خواستار همکاری اعضا محترم هیات علمی با مسئولین اجرایی طرح در استان و آشنایی بیشتر آنان با این طرح و محورهای 15 گانه شد.
در ادامه گزارشی از اهم فعالیت‌های انجام‌شده در راستای تحقق طرح تحول و نوآوری در آموزش توسط دبیر طرح تحول ارائه شد...
گفتنی است دومین جلسه شورای طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی استان به ریاست دکتر علیرضا رئیسی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور معاونین، روسای دانشکده‌ها، نمایندگان کارگروه‌های 15 گانه، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در محل سالن ابن‌سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ م.س 2010


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شورای.طرح.تحول     معاون.آموزشی     دکتر.صمد.اکبرزاده     دکتر.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   25 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >