شناسایی و درمان بیش از 700 بیماری مبتلابه اسهال در شهرستان گناوه

30 خرداد 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در سال 94 کارشناسان پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان با پیگیری‌های مکرر و با جلب همکاری درمانگاه‌های خصوصی و دولتی تعداد چهارصد و 80 مورد نمونه‌برداری التور از هفتصد و 63 مورد بیماران اسهالی گزارش‌شده را داشته‌اند که با توجه به اهمیت موضوع تمامی موارد گزارش‌شده تا پایان درمان تحت مراقبت قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه،دکتر علی زکی زاده در نشست کمیته التور عنوان کرد: همه درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان باید تمام تلاش خود را در جهت ضرورت نمونه‌گیری التور و بیماری‌های منتقله از آب و غذا جهت حفظ سلامت مردم را در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: در سال 94 تعداد موارد پدیکلوزیس(شپش ) که شناسایی و درمان شده‌اند چهار هزار و 611 مورد بوده و همچنین تعداد موارد بروز بوتولسیم یک مورد، اسهال خونی 27 مورد و تعداد طغیان بیماری‌های منتقله از آب و غذا نیز 5 مورد بوده که با تلاش‌های تیم بهداشت و درمان شناسایی و تحت درمان قرارگرفته‌اند.
کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز در این نشست گفت: وبا یک بیماری عفونی حاد است که عامل آن ویبریوکلرا است و از طریق آب و مواد غذایی آلوده به‌خصوص میوه و سبزی‌هایی که درست ضدعفونی نشده باشند و از طریق آب آلوده و کودهای نامناسب کود دهی شده باشند منتقل می‌شود.
سید مجید موسوی افزود: این میکروب نمک دوست است و در آب‌های شور به‌خصوص آب دریا و نقاطی که فاضلاب وارد دریا می‌شود به‌وفور یافت می‌شود و به دلیل اینکه شهرستان گناوه در مجاورت دریا واقع‌شده و یک شهر توریستی هست، افراد در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی می‌توانند در معرض خطر این بیماری قرار گیرند.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شناسایی     درمان     اسهال     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >