بسته جامع خدمات رفاهی کارکنان تدوین می‌شود

13 تير 1395
دبیر شورای رفاهی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: به‌منظور افزایش بهره‌وری و کارایی نیروی انسانی، بسته جامع خدمات رفاهی کارکنان تدوین می‌شود.

حسین ناظمیان پور در نشست ماهانه شورای رفاهی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه پشتیبانی از نیروی انسانی و حمایت از توسعه منابع انسانی در حوزه سلامت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: رسیدگی به امور رفاهی، حمایتی و معیشتی کارکنان نقش مؤثری در بهبود و افزایش بهره‌وری و کارایی نیروی انسانی دارد و در همین راستا شورای رفاهی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شکل‌گرفته است.
وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌ویژه مدیریت خدمات پشتیبانی، ارایه خدمات رفاهی به کارکنان تلاشگر حوزه سلامت است که این نشان از دیدگاه ویژه آنها به مسایل مربوط به بهره‌وری و ایجاد انگیزه کار و تلاش در نیروی انسانی شاغل در این حوزه دارد.
وی با اشاره به شکل‌گیری شورای رفاهی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، اظهار کرد: این شورا باهدف فراهم کردن زمینه و بستر لازم برای رسیدگی به امور رفاهی، حمایتی و معیشتی کارکنان شبکه ایجادشده است و در این مسیر سعی بر احصا و شناسایی خدمات قابل ارایه به کارکنان و خانواده آنها دارد.
دبیر شورای رفاهی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه بسته جامع خدمات رفاهی کارکنان این شبکه در دست تهیه است گفت: در این بسته همه موارد مرتبط با وضعیت رفاهی کارکنان مدنظر قرارگرفته است و محورهای اساسی خدمات رفاهی کارکنان نیز در آن مشخص‌شده است.
وی اضافه کرد: خدمات رفاهی بر اساس شش محور شناسایی و احصا شده است که محورهای شش‌گانه این بسته شامل، «آموزشی، فرهنگی، ورزشی»، «سلامت»، «گردشگری»، «صندوق آتیه»، «تأمین مسکن» و «خدمات کالاهای اساسی» است.
ناظمیان پور بابیان اینکه باید امکاناتی فراهم شود تا کارکنان بتوانند از خدمات رفاهی ابن بسته بهره‌مند شوند، خاطرنشان کرد: بی‌شک بهره‌مندی کارکنان و خانواده آنها از خدمات رفاهی ارایه شده از سوی سازمان بر کارایی و تعهد سازمانی آنها افزوده و مزایای حاصل از آن به نفع سازمان مربوطه خواهد بود و اثر مثبت و ماندگاری بر انگیزش نیروی انسانی خواهد داشت.
وی ادامه داد: حتی هزینه صرف شده برای ارایه خدمات رفاهی با تقویت بهره‌وری و افزایش انگیزه به کارکنان، پس از مدت کوتاهی به خزانه سازمان برگشت داده می‌شود و عملاً صرفه‌جویی و بهره‌وری را در پی خواهد داشت.
دبیر شورای رفاهی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به اقدامات در دست اجرای این شورای اشاره کرد و گفت: ارایه تسهیلات مالی، ایجاد صندوق قرض‌الحسنه، ایجاد صندوق گردشگری، برگزاری کلاس‌های آموزشی و ورزشی و برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی ازجمله خدماتی است که تلاش می‌شود در اختیار کارکنان و خانواده آنها قرار گیرد.

انتهای پیام/ ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     بسته.خدمات.رفاهی     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت‌درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >