بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه میزبان اولین همایش هم‌اندیشی
نشست هم‌اندیشی فعالان اجتماعی گناوه با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

26 تير 1395
نشست هم‌اندیشی فعالان اجتماعی شهرستان گناوه با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌منظور بررسی و شناخت مشکلات بخش بهداشتی و درمانی شهر گناوه در سالن اجتماعات بیمارستان سوانح و سوختگی این شهر برگزار شد.

در این نشست، فعالان اجتماعی در خصوص کمبود نیروهای متخصص و کادر درمانی در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) به‌ویژه در شیفت شب و همچنین عدم رضایت مردم از درمانگاه رازی و ابوریحان در جهت خدمت‌رسانی و نبود کادر درمان متخصص مناسب در این مراکز سؤال‌هایی مطرح کردند.
کمبود و فرسودگی تجهیزات پزشکی موجود در شهر گناوه و نیز راه‌اندازی مرکز MRI از دیگر سؤالات فعالان اجتماعی بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست گفت: در سال‌های گذشته سلامت و بهداشت اولویت پانزدهم دولت‌ها بوده که باروی کار آمدن دولت تدبیر و امید موضوع بهداشت و سلامت به‌عنوان اولویت اصلی دولت قرار گرفت و از طرف دیگر کمبود بودجه سلامت کشور و فرسوده بودن اکثر بیمارستان‌های کشور بر روی کمبود نیروی انسانی تأثیر گذاشته و به دنبال آن نارضایتی مردم را در پی داشته است.
دکتر سید سجاد اقبالی بیان کرد: مسئولین بهداشت و درمان کشور و استان از این نارضایتی کاملاً آگاهی دارند و در این دو سال اقدام‌های مفید و قابل‌توجه ای در زمینه بازسازی، رفع ایرادها و تجهیز بیمارستان‌های سراسر کشور انجام داده‌اند.
دکتر اقبالی افزود: در برنامه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، استان بوشهر به 3 قطب درمانی تقسیم‌شده است که در آن قرار است پزشکان فوق تخصص در مرکز استان و پزشکان متخصص در قطب جنوب به نمایندگی کنگان و در قطب شمال به نمایندگی گناوه فعالیت کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: اولویت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تأمین نیروی متخصص در سال جاری شهر گناوه است و به‌زودی خبرهای خوبی در این زمینه به گوش مردم خواهد رسید.
دکتر اقبالی بابیان اینکه به‌زودی مزایده واگذاری درمانگاه رازی گناوه به بخش خصوصی در جراید اعلام می‌شود اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این آمادگی را دارد که مرکز MRI را به کمک بخش خصوصی تحت شرایط خاص که عبارتند از دستگاه باکیفیت، تعرفه دولتی، تضمین به عدم امکان خدمات القایی، در دسترس عموم بودن و با در اختیار گذاشتن مجوز و مکان به بخش خصوصی واگذار نماید.
دکتر علی زکی زاده رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: سامانه پیگیری از بیماران در مراکز بهداشتی یکی از کارهایی است که در زمینه طرح تحول نظام سلامت انجام‌شده که پرسنل موظف هستند به‌صورت تلفنی از حداقل 20 درصد از بیماران که از مراکز بهداشتی و درمانی ترخیص می‌شوند تماس گرفته و از کیفیت درمانی که دریافت کرده‌اند نظرسنجی کنند.

انتهای پیام/ د.ج4060


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     فعالان.اجتماعی     معاون.درمان     دکتر.سجاد.اقبالی     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    
بیمارستان.سوختگی.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   26 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >