قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
رفتار شهدا باید برای مسئولین، کارمندان و مردم الگو باشد/ گزارش تصویری

28 تير 1395
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رفتار شهدا باید الگویی برای مسئولین، کارمندان و مردم باشد و شهدا را الگوی رفتاری خود برای ارایه خدمات به مردم قرار دهیم.

دکتر حیدر عزیز نژاد در دیدار مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با خانواده شهید محمد احمدی جوان، نخستین شهید مدافع حرم استان در روستای باشی بخش دلوار، افزود: رفتار، کردار و ارایه خدمات در تمامی لایه‌های مسئولیتی باید در تراز شهدا باشد و الگو قرار دادن شهدا نه‌تنها در شعار بلکه باید در عمل نیز ثابت کرد.
باید فرهنگ شهید و شهادت را در جامعه اشاعه داد
وی بابیان اینکه عمل به سیره و راه شهدا سختی‌هایی دارد ولی به‌عنوان وظیفه و تکلیف بر عهده یکایک افراد است تصریح کرد: باید فرهنگ شهید، شهادت و سیره شهدا را در جامعه، محیط کار و در انجام دادن مسئولیت فرهنگ‌سازی اشاعه داد و این کار با ارایه خدمات به بهترین نحو، خلوص نیت در انجام‌وظیفه و جلب رضایت خدا و مردم به معنای واقعی تحقق پیدا می‌کند.
دکتر عزیز نژاد اضافه کرد: از خداوند می‌خواهیم هر مسئولیتی که در جامعه بر عهده‌داریم به‌گونه‌ای انجام‌وظیفه بکنیم که شرمنده شهدا نشویم.
وی اظهار کرد: شهدا جانشان را که عالی‌ترین هدیه‌ خداوند به آنها بود را با اخلاص درراه خدا تقدیم کردند و بزرگترین و بهترین راه را انتخاب کردند.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هدف از این بازدید را تقویت روحیه و خودسازی عنوان کرد و گفت: همه شهدا، عزیز و گرامی هستند ولی شهید احمدی جوان اولین شهید مدافع حرم استان است که درراه دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و این مایه افتخار برای استان است.
وی بیان کرد: این جمله شهید احمدی جوان که "خدایا من به‌سوی تو آمده‌ام" نشان‌دهنده اوج معرفت یک انسان و این شهید بزرگوار است که در مقام خودسازی، تزکیه نفس و جهاد اکبر و مبارزه با کفر است.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: زمانی دشمن به خاک وطنمان حمله کرد و مردم در برابر آنان مقاومت کردند و جنگیدند و امروز احمدی جوان‌ها با بصیرتی که دارند از کشور برخاسته و برای مبارزه با دشمن اسلام درجایی دیگر می‌جنگند و می‌دانند دشمن همان دشمن است و اگر غفلتی صورت گیرد جنگ تا اینجا خواهد آمد.
حجت‌الاسلام محمود عبدالهی نیز در این دیدار گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با این نگاه که یاد، فرهنگ و روحیه شهید را در زندگی همکاران و کارکنان، همواره باید زنده نگه داشت اقدام به یک سری کارهای فرهنگی ازجمله سرکشی از خانواده معظم شهدا کرده است.
وی بابیان اینکه دشمن‌شناسی در این برهه از زمان نیازمند بصیرت است افزود: نگهبانی و حراست و دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) یک ارزش و اعتبار است و امیدواریم بتوانیم راه و سیره این شهید بزرگ را ادامه داده و از بصیرت و ایثارگری این شهید درس گرفته و رهرو خوبی برای اهل‌بیت (ع) باشیم.
گل‌افشانی قبر مطهر شهید احمدی جوان
در این دیدار، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اهدای لوح‌ سپاس و هدایایی از مقام ارزشمند شهید والامقام مدافع حرم روستای باشی، بخش دلوار شهرستان تنگستان استان بوشهر تجلیل کردند.

مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و خانواده نخستین شهید مدافع حرم استان با حضور بر مزار مطهر شهید محمد احمدی جوان، قبر وی را گل‌افشانی کرده و با قرائت فاتحه برای وی، یاد ایشان را گرامی داشتند.
این دیدار به همت امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شهید.مدافع.حرم     قائم‌مقام.رییس.دانشگاه     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     حجت‌الاسلام.محمود.عبدالهی     شهید.محمد.احمدی‌جوان        

تاریخ بروز رسانی:   28 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >