نشست هم‌اندیشی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با نماینده مردم دشتی و تنگستان

4 امرداد 1395
نشست هم‌اندیشی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از برنامه‌های ارزشمند بوده که در دولت تدبیر و امید شروع‌شده است
دکتر علیرضا رئیسی افزود: در سال‌های گذشته سلامت و بهداشت اولویت پانزدهم دولت‌ها بود که با روی کار آمدن دولت تدبیر وامید موضوع بهداشت و سلامت به‌عنوان اولویت اصلی دولت قرار گرفت.
وی تصریح کرد: توسعه هر کشور بدون در نظر گرفتن حوزه سلامت یک توسعه ناقص بوده به‌گونه‌ای که کشورهای توسعه‌یافته حوزه سلامت را به‌عنوان یکی از حوزه‌های اصلی قراردادند.
دکتر رئیسی افزود: طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت 1393 با محورهای کاهش پرداختی از جیب مردم، ترویج زایمان طبیعی، ارتقای کیفیت هتلینگ، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، اصلاح تعرفه خدمات سلامت، حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها، ارتقای کیفیت ویزیت و ارتقای کیفیت خدمات در اورژانس‌ها شروع به کارکرد.
وی تصریح کرد: از آغاز بسته کاهش میزان پرداختی بیماران بستری تاکنون سلامت بیش از 246 هزار بیمار بستری در استان بوشهر از بسته کاهش فرانشیز استفاده کرده‌اند که بر اساس جمعیت استان بیش از 25 درصد جمعیت از این بسته بهره برده‌اند.
دکتر رئیسی افزود: از شروع طرح تحول تاکنون 220 هزار ویزیت در درمانگاه‌های خورموج و 56 هزار ویزیت در درمانگاه‌های اهرم صورت گرفته است.
وی یادآور شد: از آغاز بسته کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان زینبیه (س) خورموج بیش از 21 هزار نفر و بیمارستان اهرم بیش از 19 هزار نفر بیمار بستری از مزایای این بسته بهره‌مند شده‌اند.
دکتر رئیسی بیان کرد: در بسته هتلینگ از مجموع 100 میلیارد ریال اعتبار در اختیار دانشگاه و در راستای تکریم بیماران تاکنون جهت بهسازی، نوسازی و رفع مشکلات زیرساختی و همچنین خرید وسایل سرمایشی و رفاهی بیمار قریب به 10 میلیارد ریال به بیمارستان زینبیه (س) خورموج و 6 میلیارد ریال به بیمارستان امام حسین (ع) اهرم تخصیص داده‌شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در بیمارستان زینبیه (س) خورموج 16 نفر پزشک و در بیمارستان امام حسین اهرم 8 نفر پزشک از خدمات بسته ماندگاری پزشکان در مناطق محروم برخوردار شدند.
وی بابیان اینکه بیمارستان زینبیه (س) خورموج یکی از بیمارستان‌هایی است که در زمینه زایمان طبیعی خیلی خوب عمل کرده است اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی می‌بایست آمار سزارین در بیمارستان زینبیه (س) خورموج تا سال 1400 به زیر 30 درصد می‌رسید ولی این آمار تا الآن حدود 33 درصد است و یکی از بیمارستان‌های پیشرو در این امر است.
دکتر رئیسی بابیان اینکه یکی از هدف‌های حوزه سلامت، عدالت و سرعت در دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی است افزود: با توجه به فاصله زیاد شهرستان‌های شمالی تا جنوبی استان، ازاین‌رو باهدف افزایش ایمنی بیماران، توزیع تخت‌های ویژه در بین شهرستان‌های استان افزایش‌یافته است به‌گونه‌ای که سه تخت ویژه در خورموج راه‌اندازی و در تنگستان دو تخت ویژه تکمیل تجهیزات شده و دو تخت CCU ایجادشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: به ازای هر 5 یا 7 بیمار دیالیزی یک‌تخت دیالیز نیاز است که شهرستان دشتی دارای 46 بیمار دیالیزی و بخش دیالیز بیمارستان زینبیه (س) این شهرستان دارای 12 تخت فعال است و شهرستان تنگستان دارای 23 بیمار دیالیزی و هم‌اکنون این بخش دارای 6 دستگاه دیالیز است.
این نشست با حضور رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رؤسای بهداشت و درمان شهرستان‌های دشتی و تنگستان و جمعی از اعضای کمیته تخصصی بهداشت و درمان دفتر نمایندگی مردم دشتی و تنگستان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     نماینده.مجلس     نماینده.دشتی‌تنگستان     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >