کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در حوادث غیرمترقبه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حائز رتبه اول کشوری شد

5 امرداد 1395
کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در حوادث غیرمترقبه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رتبه اول را در بین 56 دانشگاه کشور به دست آورد.

دکتر امین صابری نیا، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور، طی نامه‌ای از اختصاص موفقیتی کشوری به کارگروه سلامت در بلایای دانشگاه خبر داد.
در این نامه آمده است که این برتری بر اساس بررسی مستندات سال 1394 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه مدیریت خطر و حوادث غیرمترقبه و برابر کارشناسی انجام‌گرفته حاصل‌شده است.
کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در حوادث غیرمترقبه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، موفق شده است 100 درصد امتیازات لازم این بررسی را کسب نماید تا نسبت به عملکرد سال 1393 پیشرفتی 54 درصدی را شاهد باشد.
دبیر دبیرخانه تخصصی کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی مناسب، انجام اقدامات همه‌جانبه، حمایت مدیران استان، دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، روسای بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی، مسئولین کمیته‌های بحران بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت این موفقیت به‌دست‌آمده است.
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: تشکیل کارگروه سلامت، مشخص کردن آمادگی سازه‌ای، غیر سازه‌ای و عملکردی بیمارستان‌ها (FHSI)، تدوین سامانه فرماندهی حادثه، تدوین برنامه پاسخ بیمارستان‌ها در حوادث (با توجه به استراتژی منطقه پاسخ به حوادث هسته‌ای) بخشی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این زمینه است.
وی تصریح کرد: استخراج سناریوی محلی، تدوین نقشه راه کارگروه سلامت دانشگاه، ساماندهی انبارهای بحران و گردآوری اطلاعات آن از دیگر اقدامات کارگروه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی است.
دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: اختصاص مکان مناسب برای مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه و دبیرخانه تخصصی کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه و پدافند غیرعامل دانشگاه، انجام مانورهای دورخیزی طبق دستورالعمل‌های ارسالی نظیر کوروناویروس و بازگشت حجاج (حادثه فرضی) و ارسال گزارش آنها به ستاد کشوری و شرکت کارشناسان مرتبط در دوره‌های آموزشی لازم از اقدامات دیگر دانشگاه بوده است.
گفتنی است علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، کارگروه سلامت در دانشگاه‌های کرمان، قزوین، کردستان، زنجان، ایران و همدان نیز نمره ارزشیابی کامل احراز کرده و طراز یک کشوری را به دست آورده‌اند.
انتهای پیام/ ز.ی 5000


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
رتبه.اول     کارگروه.تخصصی.بهداشت‌درمان     دکتر.امین.صابری‌نیا     دکتر.عبدالکریم.دادجو     علوم.پزشکی.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   5 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >