اقدام ارزشمند مرکز بهداشت بوشهر:
واکسینه پاکبانان شهر بوشهر در برابر بیماری هپاتیت "ب"

18 امرداد 1395
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر اقدام به واکسینه کردن بیش از 180 نفر از پاکبانان زحمتکش شهر بوشهر در برابر بیماری عفونی و خطرناک هپاتیت "ب" کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ دکتر علیرضا حاجیونی افزود: مرکز بهداشت شهرستان در راستای پیشگیری از بیماری هپاتیت ب، فعالیت‌های آموزشی و اجرایی جهت این بیماری پیش‌بینی کرده است.
وی بابیان اینکه استفاده از سوزن مشترک، خون و فرآورده‌های خونی از راه‌های انتقال این بیماری در بین افراد است تصریح کرد: علایم این بیماری به‌طورمعمول سه‌ماهه بعد از آلوده شدن به ویروس ظاهر می‌شود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار کرد: آرایشگران، پزشکان، دندان‌پزشکان، کادر درمانی و حتی کارکنان خدماتی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، پاکبانان ازجمله گروه‌های در معرض خطر این بیماری هستند که در این راستا مرکز بهداشت اقدام به واکسیناسیون رایگان پاکبانان در برابر بیماری هپاتیت ب کرد.
دکتر حاجیونی افزود: در این طرح با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری تعداد 187 نفر از پاکبانان شهرداری در سه مرکز بهداشتی درمانی حضرت زینب (س)، معراج و علی ابن ابیطالب (ع) آموزش‌های لازم را در خصوص پیشگیری از بیماری دریافت و در برابر بیماری هپاتیت ب واکسینه شده‌اند.
انتهای پیام/ ز.ر 3000

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     پاکبانان     هپاتیت‌"ب"     دکتر.علیرضا.حاجیونی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >