در هفته دولت صورت گرفت:
بهره‌برداری از خانه‌ بهداشت مغدان

7 شهريور 1395
خانه بهداشت مغدان در هفته دولت با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر به بهره‌برداری رسید.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در آیین افتتاح خانه بهداشت مغدان با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: یکی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت احداث و تعمیرات اساسی خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت است که در این زمینه خانه‌های بهداشت با قدمت 25 سال غیرقابل تعمیر، بازسازی می‌شوند.
مهندس عادل مقدس با اشاره به عملیات اجرایی سه خانه بهداشت در راستای طرح تحول نظام سلامت در شهرستان دیّر، اظهار کرد: خانه بهداشت روستای مغدان نیز با توجه به قدمت بیش از 25 سال و غیرقابل تعمیر بودن آن و در راستای طرح تحول نظام سلامت و همزمان با دوخانه بهداشت دیگر در شهرستان دیّر، تخریب و عملیات بازسازی آن از سال گذشته آغاز شد.
وی با تقدیر از نقش خیرین سلامت در اهدای زمین‌ برخی از خانه‌های بهداشت، گفت: زمین خانه بهداشت مغدان به مساحت 494 مترمربع در سال 1366 توسط خیّر سلامت حاج محمدکاظمی به حوزه سلامت شهرستان دیّر اهداشده است.
وی بابیان اینکه زیربنای این پروژه 91 مترمربع است، اظهار کرد: این خانه بهداشت در فضای قبلی و پس از تخریب ساختمان قدیم خانه بهداشت احداث‌شده است و 350 مترمربع محوطه‌سازی و سنگ‌فرش پیاده‌رو و 300 متر نیز بهسازی و افزایش ارتفاع دیوار محوطه انجام‌شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در خصوص اعتبار تخصیصی پروژه نیز گفت: برای ساخت و تجهیز خانه بهداشت مغدان مبلغ سه میلیارد و 400 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.
وی با تأکید بر ارایه خدمات مطلوب در خانه‌های بهداشت گفت: این خانه بهداشت با تحت پوشش قرار دادن 227 خانوار روستای مغدان به جمعیتی بالغ بر 900 نفر خدمات بهداشتی از قبیل مراقبت مادر و کودک، واکسیناسیون، بیماریابی، بهداشت محیط، آموزش بهداشت و بهداشت مدارس ارایه می‌دهد.
مهندس مقدس افزود: به‌منظور دسترسی بهتر اهالی روستای مغدان، تیم پزشک خانواده متشکل از پزشک، ماما و مراقبین سلامت به همراه دارو و تجهیزات پزشکی، دو روز در هفته در خانه‌های بهداشت استقرار می‌یابند و خدمات بهداشتی درمانی به بیماران و مراجعه‌کنندگان ارایه می‌دهند.
روستای مغدان دارای 227 خانوار و 906 نفر جمعیت در 15 کیلومتری مرکز بخش بردخون از توابع شهرستان دیّر قرار دارد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.دولت     خیرساز     معاون.استاندار     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >