80 دانشجوی جدید رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول به تحصیل شدند

14 مهر 1395
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حدود 380 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پذیرفته‌شده‌اند که 80 نفر آنها در رشته پزشکی و مابقی در دیگر رشته‌ها مشغول به تحصیل شدند.

دکتر سید سجاد اقبالی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه بابیان اینکه آموزش تبدیل وضعیت از نقطه‌ای به نقطه دیگر است و این نقطه جدید را ما باید تعریف کنیم افزود: از دانشجویان انتظار داریم همزمان با تدریس نگاهی هم به وضعیت جامعه داشته باشند و این آن چیزی است که تحت عنوان تربیت یا پرورش از آن یاد می‌شود.

 

وی با اشاره به فرآیند ثبت‌نام فرآیند دانشجویان جدیدالورود اظهار داشت: فرآیند ثبت‌نام فرایندی پراسترس برای دانشجویان و خانواده‌های آنان است به‌ویژه برای دانشجویانی که به‌تازگی وارد دانشگاه شده‌اند و هیچ‌گونه آشنایی با محیط آن ندارند؛ اما با انجام تمهیدات اتخاذشده هم در معاونت آموزشی و هم در معاونت فرهنگی سعی شده است این فرایند تا حدودی تسهیل و با سرعت بیشتری انجام شود تا استرس‌های ناشی از ثبت‌نام و جابجایی دانشجویان به حداقل برسد.

 

معاون آموزشی دانشگاه افزود: با سرکشی‌هایی که از محل ثبت‌نام انجام‌شده است خوشبختانه شاهد رضایتمندی دانشجویان بوده‌ایم و مشکل جدی در این زمینه وجود نداشته است و این جای خوشحالی دارد.

 

دکتر اقبالی درباره ساختار معاونت آموزشی نیز گفت: در معاونت آموزشی دو ساختار تعریف‌شده که یکی فرآیندهای معمول اجرایی است و هرساله اجرا می‌شود و دومین ساختار مربوط به برنامه‌های ارتقای فرآیندهای آموزشی است که در مراکز توسعه آموزش پزشکی دانشگاه تدوین، برنامه‌ریزی، اجرا و درنهایت ارزشیابی می‌شود و اگر برنامه‌های جدیدی بخواهد انجام شود متأثر از این دو فاکتور است.

 

وی با ابراز تشکر از اساتید دانشگاه خاطرنشان کرد: ما هر چه داریم از اساتید دانشگاه داریم و از آنان انتظار می‌رود مانند گذشته پرتلاش ظاهر شوند و هم در جهت ارتقای علمی خود و هم در جهت ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه گام بردارند.

 

انتهای پیام/س.ر

 

 
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

 

https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دانشجویان.جدیدالورود     معاون.آموزشی     دکتر.سیدسجاد.اقبالی        

تاریخ بروز رسانی:   14 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >