آمار و اطلاعات به عنوان پیش‌نیاز کلیه تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها است

4 آبان 1395
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نقش روزافزون آمار و اطلاعات به‌عنوان پیش‌نیاز کلیه تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها بر کسی پوشیده نیست.

دکتر حیدر عزیزنژاد در آیین تقدیر از رابطین آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: مرکز آمار و اطلاعات وزارت بهداشت در جهت الکترونیکی کردن پرونده‌های سلامت تحت عنوان سامانه سیب گام‌های اساسی برداشته و انجام این مهم در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری معاونت بهداشتی و رابطین آمار  دانشگاه است.
وی ضمن تقدیر از زحمات رابطین آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: با توجه به طراحی سامانه‌های مختلف و حجم بالای کار در حوزه آمار و فناوری اطلاعات از تلاش شبانه‌روزی پرسنل این واحد به‌ویژه مهندس حسین طاهرزاده مدیر آمار و فناوری اطلاعات و مهندس اعظم حمادی رییس گروه آمار دانشگاه تقدیر می‌شود.
دکتر عزیز نژاد بیان کرد: همیشه شاهد تلاش همکاران در گروه آمار دانشگاه بوده‌ایم و انتظار می‌رود مانند گذشته با نگاه علمی و باپشتکار مضاعف در اجرای هر چه‌بهتر برنامه‌ها گام بردارند.
رییس گروه آمار و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نام‌گذاری اول آبان ماه به‌عنوان "روز ملی آمار و برنامه‌ریزی"  نشان از اهمیت این علم و کاربرد صحیح و دقیق آن در برنامه‌ریزی سازمانی و حتی کلان در جهت پیشبرد اهداف و توسعه کشور دارد.
مهندس اعظم حمادی افزود: هدف از فعالیت‌های اداره آمار، ثبت، جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل و تدوین گزارش‌های موردنیاز در راستای تحقق اهداف دانشگاه است.
وی تصریح کرد: تدوین سالنامه آماری دانشگاه، تهیه بانک اطلاعات سلامت استان، شاخص‌های مدیریتی، یکپارچه‌سازی اطلاعات آماری و آماده‌سازی داشبوردهای مدیریتی ازجمله اقدامات واحد آمار و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
رییس گروه  آمار و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و توجه خاص وزارت بهداشت به ثبت اطلاعات در حوزه سلامت،  فعالیت‌های ارزشمندی در این خصوص انجام‌شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اولین سرشماری الکترونیک آماری کشور و راه‌اندازی نظام اطلاعات انتظار داریم با حمایت‌های مدیران ارشد در این زمینه شاهد ارتقا و فعالیت‌های ارزشمندی باشیم.
به مناسبت روز ملی آمار و برنامه‌ریزی از رابطین آمار شبکه‌های بهداشت و درمان، بیمارستان‌ها و معاونت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر شد.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تقدیر     روز.ملی.آمار     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     مهندس.اعظم.حمادی        

تاریخ بروز رسانی:   4 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >