معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
زمان توزیع دارو در استان به کمتر از 24 ساعت کاهش یافت

23 آبان 1395
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با افتتاح شرکت داروپخش مستقل در استان بوشهر، توزیع دارو در این استان به کمتر از 24 ساعت کاهش یافت.

دکتر یحیی رضایی در آیین افتتاح این شرکت افزود: این راه‌اندازی برای استان دستاورد بزرگ و تاثیرگذاری در زمینه توزیع دارو محسوب شده و خدمت بزرگی در ارائه و پخش دارو در استان به شمار می‌آید.
وی با اشاره به اینکه این اقدام می‌تواند تاثیر به‌سزایی در زمینه خدمات دارویی در استان بوشهر  داشته باشد، تصریح کرد: در گذشته به دلیل نبود انبار ذخیره و پخش دارویی مستقل در استان داروها از استان فارس وارد می‌شده است که با توجه به فاصله این دو استان با مشکلاتی برای تهیه داروها مواجه بوده‌ایم.
دکتر رضایی خاطر نشان کرد: با افتتاح این انبار هم‌اکنون با کمترین زمان دارو در استان بوشهر توزیع خواهد شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از مزیت‌های دیگر راه‌اندازی این شرکت تسریع در رسیدن دارو به بخش خصوصی و بیمارستان‌ها است.
دکتر رضایی در ادامه ضمن بازدید از شعبه بوشهر مجموعه داروپخش، افزود: انبار این شرکت یکی از انبارهای دارویی کشور است که از بالاترین استاندارها در زمینه‌ داروهای یخچالی و استانداردهای انبار برخوردار می‌باشد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این شرکت داروهای شیمی درمانی، داروهای خارجی، یخچالی و بیمارستانی را توزیع می‌کند می‌تواند نیازهای اساسی هم استانی‌های عزیز در زمینه دارو را تامین کند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: به زودی شعبه انحصاری پخش دارو در مرکز شهر بوشهر افتتاح خواهد شد که با راه‌اندازی این شعبه، پخش دارو در شهر و داروخانه‌ها به کمتر از یک ساعت خواهد رسید.

انتهای پیام/ م.ف1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاح     شرکت.داروپخش     معاون.غذادارو     دکتر.یحیی.رضایی        

تاریخ بروز رسانی:   23 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >