رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
فرهنگ‌ اهدای عضو در استان بوشهر نهادینه شده است

13 آبان 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: انجام چهارده پیوند عضو استان بوشهر در سال جاری نشان از نهادینه شدن فرهنگ خداپسندانه اهدای عضو و بیانگر آشنایی مردم با این موضوع است.

دکتر سعید کشمیری در جمع تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی (OPU) دانشگاه گفت: این تیم مجموعه ویژه‌ای است که کاری انسانی انجام داده و ما شاهد موفقیت‌های زیادی در چند سال اخیر از طرف این مجموعه بوده‌ایم.
وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته تیم فراهم‌آوری اعضا دانشگاه با تعداد نفرات بسیار کمی کار خود را آغاز کرد ولی خوشبختانه در حال حاضر در تمامی بیمارستان‌های استان یک نفر به عنوان نماینده فراهم‌آوری اعضا در حال ارائه خدمت بوده و به صورت کاملا منظم و برنامه‌ریزی شده کارها را به پیش می‌برد.
دکتر کشمیری با اشاره به وجود کار بسیار دشوار و حساس تیم فراهم‌آوری اعضا بیان داشت: رضایت‌گیری از خانواده‌ای که تا چند ساعت پیش فرزندشان را در کنار خود داشته‌اند کار بسیار سخت و غم انگیزی است که هر کسی از عهده آن بر نمی‌آید و تنها افرادی می‌توانند با چنین صحنه‌ها و موقعیت‌هایی روبرو شوند که به این کار عشق ورزیده و به دنبال اجر معنوی آن هستند.
دکتر کشمیری خاطر نشان کرد: اکنون که به جایگاهی رسیده‌ایم که پیوند عضو را نهادینه کرده‌ایم و باید گام بعدی خود را برداشت و ارسال باکیفیت عضو قرار دهیم زیرا گیرندگان باید به بهترین نحو عضو را دریافت کنند.
پیوند کلیه در استان بوشهر تنها با تلاش مضاعف راه‌اندازی می‌شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تمام سعی خود را می‌کنیم تا کار تیمی، علمی و انسانی انجام دهیم افزود: باید تلاش خود را مضاعف کنیم تا بتوانیم پیوند کلیه را در استان راه‌اندازی کرده و موانع موجود بر سر این کار را مرتفع سازیم.
دکتر کشمیری بیان داشت: قرار گرفتن در تیم فراهم‌آوری اعضا نشان از لطف خداوند بوده و توفیقی است که شامل حال برخی از افراد می‌شود و باید از این توفیقات استفاده کرد.
وی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل و گسترش تیم فراهم‌آوری اعضا گفت: مایه خوشحالی است که هر روز بر اطلاعات این تیم افزوده شده و اعتقاد بیشتری به این کار پیدا می‌شود.
دکتر کشمیری ضمن تقدیر از خانواده‌های اهدا کنندگان عضو استان بوشهر اظهار داشت: در سال 95 و 96 دو اهدا عضو منحصر به فرد در استان بوشهر انجام شد که قلب این عزیزان به وسیله جت برای پیوند انتقال داده شد و این موضوع در کشور بی‌نظیر بود تا جایی که تقدیر ویژه وزیر بهداشت را نیز بهمراه داشت.
در سال جاری 14 مورد برداشت عضو در استان انجام شده است
مسئول فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: در سال جاری 21 مورد مرگ مغزی شناسایی شد و در 16 مورد موفق به کسب رضایت از خانواده این عزیزان شدیم که 14 مورد منجر به پیوند شد.
علیرضا باقری افزود: هر برداشت عضوی که در استان انجام شده و هر انسانی که به زندگی باز می‌گردد ماحصل تلاش تمامی دوستان در مجموعه فراهم آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و این کاری خداپسندانه است که به طور قطع اجر بسیار زیادی در نزد خداوند دارد.
وی تصریح کرد: بسیاری از همکاران در برخی مواقع با وجود خستگی و شب‌کاری در تمام مراحل نگهداری مناسب بیمار تا برداشت عضو در اتاق عمل حضور داشته که نشان از نگاه کاملا معنوی به این قضیه است زیرا کار کردن در این زمینه از لحاظ جسمی و روحی بسیار سخت اما با ارزش است.

انتهای پیام/ م.ف1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اهدای.عضو     فراهم‌آوری.اعضا     دکتر.سعید.کشمیری     علیرضا.باقری        

تاریخ بروز رسانی:   13 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >