معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد:
شناسایی 2 هزار نفر مبتلابه بیماری‌های زمینه‌ای با اجرای طرح تحول بهداشت در یک سال گذشته

10 ارديبهشت 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در یک سال گذشته 2 هزار نفر مبتلابه بیماری‌های زمینه‌ای با اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت شناسایی شدند.

مهندس پروی احمدی در نشست خبری مدیران حوزه سلامت شهرستان دشتی با اصحاب رسانه گفت: بیش از 99 درصد جمعیت شهرستان دشتی در سامانه سیب ثبت‌نام نموده و اطلاعات آنان ثبت‌شده است.
وی افزود: بیش از 69 هزار نفر در مناطق شهری و روستایی شهرستان دشتی با مراجعه به مراکز و واحدهای بهداشتی از خدمات طرح تحول در حوزه بهداشت بهره‌مند شده‌اند.
مهندس پروی احمدی گفت: در برنامه طرح تحول بهداشت برنامه‌های زیادی برای مداخله و شناسایی عوامل و کاهش مرگ‌ومیر انجام‌شده است.
وی اضافه کرد: ازآنجاکه بیماری‌های قلب و عروقی یکی از مهم‌ترین عوامل مرگ‌ومیر در شهرستان می‌باشد و از طرفی بیماری‌های زمینه‌ای مانند فشارخون، دیابت و چربی خون نقش بسیار مهمی در بروز بیماری‌های قلبی ایفا می‌کنند لذا با اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت‌کار شناسایی افراد مبتلابه این بیماری‌های زمینه‌ای انجام گرفت.
مهندس احمدی تصریح کرد: در یک سال گذشته با اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت 2 هزار نفر مبتلابه بیماری‌های زمینه‌ای درسته شهرستان شناسایی شدند که از این تعداد 1100 نفر مبتلابه فشارخون، 500 نفر مبتلابه دیابت و 400 نفر مبتلابه چربی خون بوده‌اند.
وی افزود: این افراد پس از شناسایی تحت مراقبت‌های مستمر و منظم قرار دارند و هر 3 ماه یک‌بار توسط پزشک و هرماه توسط بهورز موردبررسی و مراقبت قرار می‌گیرند.
وی همچنین ضمن اعلام اینکه پوشش واکسیناسیون در سال گذشته 100 درصد بوده است افزود: در همین مدت یکهزارو 931 کودک از نظر کم‌کاری نیرویید موردبررسی و غربالگری قرارگرفته‌اند.

انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.خبری     معاون.بهداشتی     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >