مسئولین شهرستان گناوه با خانواده‌های اهداکننده عضو دیدار کردند

13 خرداد 1397
امام‌جمعه شهرستان گناوه، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و رییس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه با خانواده‌های مرحوم افشین احمدی و احمد دیراوی دیدار و از آنان دلجویی کردند.

امام‌جمعه شهرستان گناوه در این دیدارها گفت: اهدا عضو بیمار مرگ مغزی شده مصداق صدقه جاریه است.
حجت‌الاسلام عبدالهادی رکنی حسینی بابیان اینکه اهدا عضو کاری بسیار نیک و حسنه است عنوان داشت: اهدای عضو به‌منزله اهدای زندگی است که این امر خداپسندانه بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیر است.
وی تصریح کرد: با توجه به غیرقابل‌اجتناب بودن وقوع حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی، ضرورت دارد فرهنگ‌سازی هر چه بیشتر در جلب رضایت اهدا عضو عزیزانی که دچار مرگ مغزی می‌شوند، انجام شود.
امام‌جمعه شهرستان گناوه اظهار داشت: موافقت برای اهدای اعضای بدن عضو عزیز خانواده برای جلب رضایت پروردگار و نجات جان چندین انسان درجه‌ای از ایثار است و با فرهنگ‌سازی این اقدام خداپسندانه سالانه جان صدها نفر از مرگ حتمی نجات می‌یابد.
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز اندیشه بزرگ اهدا عضو را سرمنشأ اقدام به کارهای خداپسندانه معرفی کرد و گفت: انسان‌هایی که این اندیشه را دارند در رفتار ایثارگرانه پیشرو هستند و خانواده‌هایی که برای اهدای اعضای عزیزانشان رضایت داده‌اند، یقیناً آن‌ها را از دست نداده‌اند بلکه آن‌ها را زنده نگه‌داشته و بدانند که جسم از بین می‌رود ولی ایثار و فداکاری آنان همیشه بوده و تا ابدیت باقی خواهد ماند.
علیرضا باقری افزود: شما بهترین اقدام را انجام دادید و به چشمان گريان خانواده‌هایی نور اميد هديه کرديد و قطعاً اين کار نيک و خداپسندانه هرگز گم نمی‌شود و بايد تلاش کرد اين فرهنگ را در اجتماع ساري و جاری كنيم.
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: ما از ائمه جمعه، فرمانداران، شهرداران، اعضای شورای شهرها درخواست داریم تا تصمیمی اتخاذ نمایند تا پیکر عزیزانی که اعضای آن‌ها اهداشده است را در قطعه‌ای به نام، نام‌آوران به خاک سپرده شود.
گفتنی است مسئول و کارشناسان واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با حضور در منزل خانواده مرحوم حسین نوشادی، ابوالفضل کرم پور نیز دیدار و از آنان دلجویی کردند.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دیدار     اهدا.عضو     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.عبدالهادی.رکنی‌حسینی     علیرضا.باقری     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   13 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >