مرکز تحقیقات بهداشت محیط سیستمی و انرژی راه‌اندازی می‌شود

17 مهر 1397
طی حکمی از طرف وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با راه‌اندازی مرکز تحقیقات بهداشت محیط سیستمی و انرژی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر موافقت شد.

بنا به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس در این حکم به استناد رأی صادره در دویست و شصت و هشتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با تأسیس مرکز بهداشت محیط سیستمی و انرژی موافقت شد.
عضو هیأت مؤسس مرکز تحقیقات بهداشت محیط سیستمی و انرژی درباره اهداف راه‌اندازی این مرکز گفت: با توجه به حضور صنایع مختلف در استان و تبدیل‌شدن آن به پایتخت انرژی کشور، این مرکز به‌طور دایم و جامع آلودگی‌های زیست‌محیطی را در انسان و محیط‌زیست را پایش خواهد کرد.
دکتر سینا دوبرادران اضافه کرد: از دیگر اهداف این مرکز انجام پژوهش‌های بنیادی اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارایه خدمات بهداشتی درمانی کشور به‌منظور جوابگویی به نیازهای جامعه است.
دکترای تخصصی مهندسی بهداشت محیط افزود: تربیت نیروی انسانی محقق در زمینه بهداشت محیط سیستمی و انرژی، ترغیب، تشویق و به‌کارگیری محققین، کوشش در جلب‌توجه و همکاری مراکز تحقیقاتی و اجرایی مربوطه در داخل کشور و همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی سایر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از دیگر اهداف راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی است.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در حال حاضر دارای یک پژوهشکده شامل سه مرکز تحقیقاتی است.

انتهای پیام/ م.آ ۲۰۳۱

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     دکتر.سینا.دوبرادران     معاونت.تحقیقات    

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >