به مناسبت هفته سالمند صورت گرفت:
همایش سالمندان شهرستان دشتی برگزار شد

25 مهر 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی همایش سالمندان شهرستان دشتی به مناسبت هفته سالمند در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی برگزار شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این همایش با اشاره به اینکه سرعت رشد جمعیت افراد بالای ۶۰ سال در جهان بیش از سرعت رشد کل جمعیت جهان است گفت: جوامعی که درصد جمعیت سالمندی آن‌ها بالای ۷ درصد باشد را جامعه سالمند می‌نامند که این نسبت در شهرستان دشتی ۹٫۵ درصد می‌باشد.
مهندس پرویز احمدی افزود: سالمندی فرایندی است که متوقف نمی‌شود و تنها با داشتن زندگی سالم و مراقبت‌های بهداشتی می‌توان این دوران را به دورانی مطلوب و لذت‌بخش و توام با سلامتی بدل کرد.
وی افزود: شیوع بیماری‌های غیر واگیر مانند فشارخون و دیابت توجه ویژه به‌سلامت سالمندان را بیش‌ازپیش حائز اهمیت نموده است.
مهندس احمدی افزود: نیازهای جسمانی در سنین پیری از اهمیت فراوانی برخوردار است و مسایل ناشی از سالمندی نیز تحولات بسیاری در روش زندگی این گروه ایجاد می‌کند.
وی تحرک بدنی، تغذیه سالم و مناسب، کاهش اضطراب و دلهره و کاهش مصرف دخانیات را مهم‌ترین عوامل برای داشتن زندگی سالم در سالمندی دانست.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به ارایه خدمات ویژه سالمندان از جمله ارزیابی افسردگی، ارزیابی تغذیه، ارزیابی فشارخون و دیابت در مراکز خدمات جامع سلامت از سالمندان خواست جهت اطلاع و بررسی سلامت خود به این مراکز مراجعه کنند.
انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     سالمند     معاون.بهداشتی     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >