رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اجرایی شدن نظام ارجاع در استان بوشهر لازم و ضروری است

15 آبان 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به خود ارجاعی بیماران به سطح دو خدمات سلامت بدون توجه به نقش پزشک خانواده و همچنین عدم شفافیت در میزان بیماران ارجاعی به سطح 2 اجرایی شدن نظام ارجاع در کل کشور از جمله استان بوشهر می تواند به حل این معضل کمک کند.

دکتر سعید کشمیری در نشست با نماینده‌های نظام ارجاع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بوشهر افزود: اجرای نظام ارجاع کاهش هزینه‌های نظام سلامت به دلیل رعایت نظام سطح‌بندی خدمات را در پی خواهد داشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ضمن قدردانی از تیم نظام ارجاع دانشگاه که سعی در حل هر چه سریع‌تر موانع موجود در اجرای نطام ارجاع استان داشتند عنوان داشت: با اجرای نظام ارجاع دریافت بازخورد اقدامات انجام‌شده توسط پزشک متخصص به سطح یک خدمات بهداشتی یا همان پزشک خانواده را خواهیم داشت.
نماینده نظام ارجاع در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: نظام ارجاع و سطح‌بندی خدمات باهدف کاهش هزینه‌ها، کاهش خود ارجاعی بیماران و انتخاب صحیح پزشک و ارائه خدمات زنجیروار سلامت در بوشهر به‌زودی اجرا خواهد شد.
علیرضا باقری افزود: با اجرای نظام ارجاع امکان شناسایی مشکلات موجود در فرایندهای خدمت‌رسانی در حوزه سلامت در سطوح مختلف، امکان شناسایی ریسک فاکتورهای مهم منطقه امکان ثبت بیماری و شناسایی سیمای بیماری و سلامت در جامعه و کاهش زمان دریافت خدمت در سطح ۲ میسر خواهد شد.
نماینده‌های نظام ارجاع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفر خود به استان بوشهر ضمن بازدید از مراحل اجرای این فرآیند از سطح یک خدمات مراکز بهداشتی در شهر چغادک و سطح ۲ و ۳ خدمات در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه بازدید کردند.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.سعید.کشمیری     علیرضا.باقری    

تاریخ بروز رسانی:   15 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >