دستفروشان عرضه‌کننده مواد غذایی در گناوه، ساماندهی می‌شوند

4 دی 1397
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با اشاره به افزایش تعداد دستفروشان بویژه عرضه کنندگان موادغذایی تأکید کرد: این افزایش مشکلاتی بدنبال داشته است که باید برنامه‌ریزی مناسبی برای ساماندهی آنها انجام و با متخلفان برخورد قاطع شود.

مهندس محمد بازیاری در نشست هم اندیشی شورای سلامت شهرستان گناوه اظهار داشت: فروشندگان دوره‌گرد مواد غذایی براساس نیاز، تعداد اعضای خانواده، محل اسکان فعلی، مدت زمان استقرار در محل کسب و بومی بودن دسته بندی شده و به شهرداری جهت اسکان در مکانی که مورد تائید شهرداری، اصناف، اماکن و شبکه بهداشت باشد، معرفی شوند.
به همین منظور مقرر شد هیأتی متشکل از اصناف، اماکن، شبکه بهداشت و شهرداری از مکان مورد نظر بازدید کنند.
وی به بازدید تیم نظارت و پایش وزارتخانه از گناوه اشاره کرد و گفت: درصد رضایتمندی مردم از خدمات بهداشتی درمانی ارائه شده توسط شبکه بهداشت گناوه ۹۸٫۳۸ درصد می‌باشد و در حال حاضر شهرستان گناوه از نظر میزان رضایتمندی مراجعین گیرنده خدمت، رتبه اول را در استان دارد.
فرماندار شهرستان گناوه نیز گفت: با توجه به اینکه سلامت به عنوان رکن اساسی جامعه به شمار می‌آید، همکاری بین‌بخشی دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای تقویت و ارتقای این مهم ضروری است و در این ارتباط وزارت بهداشت، حوزه معاونت اجتماعی را تشکیل داد و اقدام‌های خوبی در کشور به ویژه در این شهرستان انجام شده است.
سید علی پاک‌نژاد افزود: ساماندهی دستفروشان باید تا قبل از ماه‌های منتهی به پایان سال انجام گیرد و نباید به روزهای آخر سال موکول شود.
وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه شهرستان گناوه در طول سال بویژه تعطیلات نوروز با ورود مسافران زیادی روبرو می‌شود، افراد زیادی از طریق دستفروشی مشغول بکار می‌شوند که باید در ساماندهی آنان برنامه ریزی دقیق و منسجم صورت گیرد و فروشندگان دوره گرد مواد غذایی که در میدان امام خمینی گناوه اقدام به عرضه مواد غذایی می‌کنند شناسایی و سامان‌دهی شوند تا امنیت غذایی و سلامتی مردم به خطر نیافتد.
انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     فرماندار     سیدعلی.پاک‌نژاد     شورای.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    
   

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >