سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی در شهرستان دشتستان راه‌اندازی شد

3 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت درمان شهرستان دشتستان از راه‌اندازی سامانه آزمایشگاهی Lims (سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی ) در آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی شهرستان دشتستان خبر داد.

ماریا خویش دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: استفاده از مجموعه‌های نرم‌افزاری مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی (LIMS)، راهکاری مناسب برای ساماندهی و مدیریت گردش اطلاعات در آزمایشگاه‌ها است.
خویش دوست اظهار داشت: آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در راستای طرح تحول نظام سلامت اقدام به راه‌اندازی و عملیاتي‌سازي شبکه ملي آزمايشگاهي سازمان غذا و دارو کرده است.
وی تصریح کرد: با راه‌اندازی سامانه Lims کلیه تعاملات آزمایشگاهی ما با  سازمان‌ها، ارگان‌ها و واحدهای تولیدی مربوطه به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: مدیریت فرایندهای آزمایشگاهی مانند فرایند انجام آزمون (از پذیرش نمونه از مشتری، بررسی فنی، توزیع نمونه و انجام آزمون، تا ارایه نتایج به مشتری) فرایندهای مدیریت کیفیت، فرایندهای انبارش نمونه‌ها و همچنین فرایندهای پشتیبانی و نگهداری و تعمیرات از جمله توانمندی‌های این دسته از نرم‌افزارها است.
ماریا خویش دوست افزود: امکانات اصلی سیستم‌های LIMS (سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی) را می‌توان در چند فرآیند اصلی آزمایشگاهی خلاصه نمود که در تمامی سیستم‌های مدیریت آزمایشگاهی می‌بایست در نظر گرفته شوند که از مهم‌ترین این فرایندها به دریافت نمونه و ثبت سابقه سفارش ، امکان محول نمودن آزمایش مربوط به یک نمونه به کارکنان آزمایشگاه، پیگیری رویدادهایی که برای نمونه در طول فرآیند ارزیابی روی می‌دهد ، امکان نظارت و کنترل کیفیت نتایج آزمایش‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی،  نگهداری و ذخیره‌سازی داده‌های مربوط به نمونه‌های آزمایشگاهی، امکان گزارش‌گیری از اطلاعات مربوط به نمونه برای تحلیل‌ها و ارزیابی‌های آتی می‌توان اشاره کرد.


انتهای پیام/ س.غ-3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     سامانه.آزمایشگاهی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   3 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >