تشخیص زودهنگام سرطان پستان نقش مهمی در درمان این بیماری دارد

28 مهر 1398
مسئول بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: تشخیص زودهنگام سرطان پستان نقش مهمی در درمان این بیماری و کاهش هزینه‌ها دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ فرزانه گشمردی به مناسبت پویش ملی مبارزه و تشخیص زودهنگام سرطان پستان که از 9 مهرماه لغایت 9 آبان ماه برپا می‌شود گفت: سرطان یکی از مشکلات اصلی نظام سلامت در ایران است که مبارزه با آن نیازمند برنامه‌ریزی مسئولان و جلب مشارکت مردم ازجمله سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه است.
وی افزود: از مهم‌ترین اهداف این پویش افزایش آگاهی عمومی در زمینه راه‌های پیشگیری و علائم هشداردهنده سرطان پستان، معرفی برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه ارائه خدمات تشخیص زودهنگام در سطح شبکه بهداشتی است.
گشمردی تصریح کرد: معرفی شبکه ملی مراقبت سرطان (INCCN) و مراکز تشخیصی زودهنگام بیماری‌های غیر واگیر و سرطان، ارجاع افراد دارای علائم مشکوک سرطان پستان و بیماران مبتلا، اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان پستان و جلب مشارکت سیاستگزاران و مجریان سلامت (درون و برون بخشی ) از دیگر اهداف این پویش است.
مسئول بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گروه‌های اصلی این پویش را عموم مردم، بیماران و خانواده‌ها، سیاستگزاران و مجریان خارج حوزه سلامت و مجریان حوزه سلامت دانست و عنوان داشت: پیام بهداشتی در خصوص پیشگیری از سرطان پستان در فضای مجازی، قرائت پیام رادیویی در خصوص پیشگیری از سرطان پستان و مصاحبه رادیویی در خصوص پیشگیری از سرطان پستان از مهم‌ترین برنامه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر است.
وی پیام بر LED سر درب مرکز معراج، مکاتبه و نامه‌نگاری با ستاد نماز جمعه، چاپ مقاله در نشریه محلی، ارسال مطالب آموزشی به ادارات جهت اطلاع‌رسانی  و ارسال پیامک را از دیگر برنامه‌های مرکز بهداشت دانست.
      
انتهای پیام/ ا.س-3000

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
پویش     سرطان.پستان     فرزانه.گشمردی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   28 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >