رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت:
بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان به یک دستگاه MRI مجهز شد/مخازن گاز هلیوم امروز وارد بیمارستان شهید گنجی شده است

7 ارديبهشت 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: با پیگیری های انجام شده بیمارستان شهید گنجی شهرستان دشتستان به یک دستگاه MRI پیشرفته با توان مغناطیسی 1.5 تسلا مجهز شد که امروز محموله مخازن گاز هلیوم این دستگاه وارد استان شده است.

دکترسعید کشمیری اظهار کرد: دستگاه  ذکر شده  نقش مهمی  در تشخیص، روند درمان بیماران، مراجعین بیمارستان شهید گنجی ، شهروندان دشتستانی و سایر هم استانی های عزیز دارد.
وی افزود: دستگاهMRI  بیمارستان شهید گنجی برازجان باعث ارتقای کیفیت درمان و نیز پیشگیری از مراجعات  مکرر بیماران به مراکز همجوار می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطر نشان کرد: این دستگاه از طریق هیات امنای صرفه جویی ارزی و با تسهیلات ارزیِ و ریالی ویژه مراکز دولتی تهیه و خریداری گردیده است.

دکتر کشمیری شرح داد: ارزش ریالی دستگاه با ارز آزاد 270 میلیارد ریال برآورد شده که با هزینه های تجهیزات عمرانی و ساختمانی، این پروژه با اعتباری  بالغ بر 350میلیارد ریال انجام شده است.
وی گفت: این دستگاه فردا وارد استان می شود و  در چند روز آینده با تزریق گاز هلیوم و اتمام مراحل نصب آماده بهره برداری و خدمت رسانی به بیماران را خواهد داشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: از حمایت های مسولین استانی از جمله استانداربوشهر و نماینده محترم مردم شریف شهرستان دشتستان برای خرید و راه اندازی این دستگاه تقدیر می شود.
انتهای پیام/ب.ا-۸۰-۴۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
دکتر.سعید.کشمیری     بهره     برداری.دستگاه.MRI     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   7 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >