کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
خانواده نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد دارد

14 تير 1400
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: وجود آرامش و محبت در خانواده از نکات اساسی تربیت فرزند است و خانواده می‌تواند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از اعتیاد داشته باشد.

 امید کازرونیان در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: عوامل مختلفی باعث افزایش خطر اعتیاد می‌شوند و وجود آرامش و محبت در خانواده از نکات اساسی تربیت فرزند است.
کازرونیان تصریح کرد: والدین باید به نیازهای فرزندان خود در سنین مختلف توجه داشته باشند و در کنار نیازهای جسمانی آنان، توجه، همراهی، همدلی و تشویق فرزندان باید در نظر گرفته شود.
 وی تأکید کرد: والدین باید مهارت‌های فرزند پروری و عوامل و راه‌های پیشگیری از اعتیاد را کسب نمایند و اطلاعات خود را در زمینه رشد و شکوفایی فرزندان ارتقاء دهند.
کازرونیان با اشاره به تغییرات دوران بلوغ گفت: تغییرات هورمون‌های بدن در دوران نوجوانی به تغییرات خلقی منجر می‌شود که مستلزم صبوری والدین و پرهیز از بحث‌وجدل توسط خانواده است.
 والدین مراقب دوستان نوجوان خود باشند
 کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به اینکه والدین مراقب دوستان نوجوان خود باشند اظهار کرد: والدین ضمن درک حس استقلال‌طلبی نوجوانان باید مراقب باشند که نوجوان با چه کسی و کجا هست و چه زمانی به منزل برمی‌گردد و ممکن است در این دوره با مخالفت نوجوان همراه باشد ولی والدین ضمن احترام به این ویژگی نوجوان، آنها مسئولانه و به روش صحیح راهنمایی نمایند.
کازرونیان تصریح کرد: یکی از اولویت‌های مهم خانواده‌ها پر کردن اوقات فراغت نوجوان است؛ چون در این دوران فرد از انرژی زیادی برخوردار است و باید به آموزش حرفه، هنر و ورزش بپردازد تا علاوه بر تخلیه هیجانات منفی و پر کردن اوقات فراغت، زمینه پیشرفت آینده خود را فراهم نمانید.
وی همچنین بیان کرد: والدین باید الگوی فرزند خود باشند و هر انتظاری که از فرزندان دارند، باید اول خود به آن عمل نمایند.
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: یکی از موارد مهمی که باعث پیشگیری از اعتیاد می‌شود، حمایت اعضای خانواده از همدیگر است که این باید از رابطه بین والدین شروع و از دوران کودکی در فرزندان تقویت شود تا در هنگام سختی‌ها ضمن داشتن حمایت خانواده به بهترین شکل مشکلات و مسائل خود را مدیریت نمایند تا دچار لغزش و خطا نشوند.


انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اعتیاد     سلامت.روان     امید.کازرونیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >