معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
۶۰۷۱ دوز واکسن کرونا در شهرستان دیلم تزریق شده است

6 امرداد 1400
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: از آغاز واکسیناسیون کرونا تا پنجم مردادماه سال جاری مقدار ۶ هزار و ۷۱ دوز واکسن کووید ۱۹ در شهرستان دیلم تزریق شده است.

انتقام عزیز زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: کلیه واکسن‌ها در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و همچنین فرم شدید بیماری و کاستن از بستری و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا مؤثر هستند.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: از زمان آغاز واکسیناسیون کرونا تا پنجم مردادماه سال جاری ۶ هزار و ۷۱ دوز واکسن کووید ۱۹ در شهرستان دیلم تزریق شده است.
وی مطرح کرد: از جمعیت هدف بالای ۱۸ سال که ۲۴ هزار و ۳۴۸ نفر هستند، ۵ هزار و ۲۲۴ نفر (۲۱٫۵ درصد) نوبت اول و ۸۴۷ نفر (۳٫۵ درصد) نوبت دوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند.
عزیز زاده اضافه کرد: همچنین از گروه هدف بالای ۶۰ سال سالمندان که ۳ هزار و ۸۹ نفر هستند، ۲ هزار و ۴۲۰ نفر (۷۸٫۳۴ درصد) نوبت اول و ۴۳۲ نفر (۱۴ درصد) نوبت دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، همچنین گروه هدف ۵۰ تا ۶۰ سال ۳ هزار و ۲۵۵ نفر هستند هزار و ۸۹۲ نفر (۵۸ درصد) نوبت اول و ۷۹ نفر (۲٫۵ درصد) نوبت دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: همشهریان عزیز جهت واکسیناسیون کرونا پس از ثبت‌نام در سایت salamat.gov.ir در شهر دیلم و روستاهای بخش مرکزی به سالن مسجد نور و در شهر امام حسن و روستاهای تابعه به مرکز خدمات جامع سلامت شهید حسینی زاده امام حسن (ع) مراجعه نمایند.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم     معاون.بهداشت.دیلم     واکسیناسیون     واکسن.کرونا     انتقام.عزیززاده    

تاریخ بروز رسانی:   6 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >