رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
پرستاران در خط مقدم جبهه سلامت هستند/ گزارش تصویری

20 آذر 1400
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در آیین بزرگداشت مقام پرستار گفت: در پاندمی بیماری کرونا در کشور، پرستاران در خط مقدم جبهه سلامت هستند.

دکتر سعید کشمیری ضمن تبریک روز پرستار به تمام پرستاران کشور و به خصوص استان بوشهر اظهار کرد: نفر اول دفاع از کشور در بیماری کرونا را پرستاران تشکیل دادند که  با کمترین امکانات و با بیشترین سختی با این بیماری منحوس مبارزه کردند.
دکتر محمد رضا یزدانخواه فرد رییس دانشکده پرستاری در آیین تجیلیل از پرستاران نمونه کشوری و استانی گفت: در دوران شیوع بیماری کووید19 تمام تلاش کادر آموزشی دانشگاه  بر این بود که چرخه آموزش کند یا متوقف نشود که با این وجود امسال هم دانشجویان فارغ التحصیل پرستاری را در استان شاهد بودیم.
مدیر دفتر پرستاری استان بوشهر ضمن تبریک روز پرستار گفت: در استاندار جهانی دو پرستار برای یک تخت باید وجود داشته باشد ولی در استان بوشهر 9. به ازای یک تخت، پرستار وجود دارد.
عبدالرسول عباسی افزود: 2 هزار و 400 پرستار در استان وجود دارد که در دوران بیماری کرونا  بالای 60 درصد از آن ها به این بیماری مبتلا شدند و همچنین از کادر پرستاری  3 شهید مدافع سلامت در استان داشتیم.
آیین تجلیل از  پرستاران نمونه کشوری و استانی با حضور استاندار بوشهر، معاون عمرانی استانداری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیر دفتر پرستاری، رئیس دانشکده پرستاری در روز میلاد حضرت زینب(س) و بزرگداشت مقام پرستار در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی بصورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد.
پس از تجلیل و تقدیر، پرستاران نمونه کشوری و استانی به همراه رییس دانشگاه و مدیر دفتر پرستاری و رئیس دانشکده پرستاری بر مقبره شهدای مدافع سلامت استان حضور یافتند.

انتهای پیام/ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.پرستار     مدافعان.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >