معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی:
واکسیناسیون سرخک اتباع خارجه ساکن در شهرستان دشتی تسریع شود/ لزوم همکاری همه دستگاه‌های اجرایی

29 فروردين 1401
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی گفت: واکسیناسیون سرخک اتباع خارجه ساکن در شهرستان دشتی استفاده تسریع شود.

مهندس حیدر منصوری در اولین جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتی اظهار داشت: از همه ظرفیت‌ها برای شناسایی و واکسیناسیون اتباع خارجه در شهرستان استفاده شود.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی با اشاره به اهمیت مقوله سلامت در زندگی فردی و اجتماعی گفت: سلامت از جمله مواردی است که تا زمانی که به خطر نیفتاده است کمتر قدر و ارزش آن شناخته می‌شود.
وی بابیان اینکه مهار بیماری سرخک مستلزم همکاری و جدیت همه دستگاه‌های ذیربط می‌باشد تصریح کرد: شناسایی گروه‌های هدف برای واکسیناسیون و مهار هرچه سریعتر سرخک حائز اهمیت است.
منصوری افزود: شوراها، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌توانند در امر شناسایی این گروه‌های هدف نقش مهمی ایفا نمایند.
وی تاکید کرد: ادارات آموزش‌وپرورش و جهاد کشاورزی با توجه به حضور اتباع خارجه در مدارس و مزارع کشاورزی از تمام ظرفیت خود جهت شناسایی آن‌هایی که مشخصات آن‌ها در سامانه‌های بهداشتی ثبت نشده است استفاده کنند.
منصوری همچنین با اشاره به اهمیت توجه به سلامت فراورده‌های دامی در سلامت مردم گفت: هر چه سریعتر نسبت به ساماندهی کشتارگاه خورموج و نیز راه‌اندازی بازارچه آبزیان در این شهر به منظور ارتقای سطح سلامت مواد غذایی و پروتیینی اقدامات لازم توسط دستگاه‌های ذیربط صورت گیرد.
80 درصد اتباع خارجی در سطح شهرستان دشتی شناسایی شده‌اند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به اهمیت مقابله جدی با طغیان بیماری سرخک گفت: هم‌اکنون 80 درصد از اتباع خارجی در سطح شهرستان دشتی شناسایی و عملیات واکسیناسیون آنان علیه بیماری سرخک در حال انجام است.
مهندس پرویز احمدی افزود: همان‌گونه که در مقاطع مختلف از جمله بحران کرونا، با همکاری‌های سازنده بین بخشی موفقیت‌های ارزنده‌ای در مسیر مقابله با بحران‌ها حاصل شد، در مقابله با طغیان بیماری سرخک به‌ویژه در امر شناسایی گروه‌های هدف نیز همراهی همه دستگاه‌های مرتبط حائز اهمیت است.
وی افزود: شورای سلامت از جمله کارگروه‌هایی است که می‌تواند با تصمیم سازی در امر مهم سلامت جامعه مؤلفه‌های سلامت و امنیت غذایی را بررسی و با پیگیری اجرای مصوبات، نقش مهمی در ارتقای سلامت جامعه ایفا کند.
در این جلسه رییس شبکه دامپزشکی و مسوول واحد مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی به ترتیب گزارش‌هایی را از وضعیت کشتارگاه دام و طغیان سرخک در این شهرستان جهت بحث و تبادل نظر اعضا عنوان کردند.

انتهای پیام / م. ا 3040

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسن.سرخک     واکسیناسیون.اتباع.خارجی     شهرستان.دشتی     حیدر.منصوری     فرمانداری.شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   29 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >