صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج در استان بوشهر راه‌اندازی شد

22 آبان 1401
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تشریح جزئیات پوشش بیمه‌ای صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج گفت: بر اساس اولویت‌ها به تدریج وزارت بهداشت بیماری‌ها را اعلام می‌کند.

دکتر حسن ملکی‌زاده در نشست با مسئولان بیمه سلامت استان اضافه کرد: با توجه به منابع، بسته‌های خدمتی تدوین می‌شوند و تاکنون برای 27 بیماری، بسته خدمتی تدوین شده است اما تا تدوین بسته برای ۴۴ بیماری، زمان لازم است.
وی درخصوص نحوه شناسایی بیماران، اظهار کرد: طبق توافق صورت گرفته با بیمه سلامت، سامانه مدیریت بیماری‌های نادر وزارت بهداشت که ثبت اطلاعات بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در آنجا صورت می‌گیرد مبنای شناسایی بیماران است؛ یعنی برای اینکه بیمار بتواند ذیل صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج خدمت دریافت کند، ابتدا باید در این سامانه وزارت بهداشت ثبت‌نام کند و سپس از طریق تبادل الکترونیکی که با سازمان بیمه‌گر انجام می‌شود، آنها از بسته خدمتی خاص خود بهره‌مند می‌شوند.
دکتر ملکی‌زاده افزود: مراحل ثبت‌نام و راستی‌آزمایی بیماران با معیارهای وزارت بهداشت انجام می‌شود و سازمان بیمه‌گر در این زمینه نقشی ندارد و صرفا به بیمارانی که وزارت بهداشت معرفی کند، خدمت ارائه می‌‌شود.
وی درباره تعداد افراد تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در مرحله اول، گفت: پیش‌بینی وزارت بهداشت این است که حدود ۴۵۰ هزار نفر جزو گروه بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرار می‌گیرند؛ البته ممکن است درگام‌های بعدی بیماری‌های دیگری هم اضافه شوند که این سبب افزایش شمار بیماران خواهد شد.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر نیز از راه‌اندازی صندوق بیمه بیماران خاص و صعب‌العلاج در استان خبر داد و گفت: با تأسیس این صندوق 27 نوع بیماری تحت پوشش بیمه سلامت استان بوشهر قرار می‌گیرد.
داراب بارگاهی با بیان اینکه حدود نیمی از جمعیت این استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، اظهار داشت: در سال جاری شمار مؤسسات تشخیصی و درمانی طرف قرارداد این بیمه به 516 مرکز رسیده است.
وی با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات مؤسسه‌های طرف قرارداد بیمه سلامت به روز است گفت: مؤسسات تشخیصی و درمانی استان بوشهر طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر بر اساس دریافت اسناد مطالبات‌ آنها پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به ارائه خدمات ویژه به بیماران خاص تصریح کرد: 850 بیمار خاص و صعب‌العلاج این استان خدمات رایگان تشخیصی، درمانی و دارویی دریافت می‌کنند.
بارگاهی با بیان اینکه تاکنون بیماران 5 گروه هموفیلی، دیالیزی، تالاسمی، پیوندی و ام اس به‌عنوان بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش حمایت‌های بیمه‌ای قرار داشتند افزود: اکنون بیماری‌های سکته مغزی، سرطان‌ها، اس ام ای، عصبی - عضلانی و ان تی اس، ژنتیکی متابولیکی نیز به بیماران خاص و صعب‌العلاج افزوده شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت هزینه‌های خدمات ناباروری تا 3 دور در سال را از دیگر خدمات مهم سازمان بیمه سلامت دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی امسال 2 مرکز درمان ناباروری در برازجان و بوشهر راه‌اندازی می‌شود.
انتهای پیام/ س.م 1021
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     بیماران.صعب.العلاج     بیمه.سلامت     دکتر.حسن.ملکی‌زاده        

تاریخ بروز رسانی:   22 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >