نظام بهداشتی قوی باعث کاهش هزینه‌ها در درمان می‌شود

28 آذر 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: اگر نظام بهداشتی قوی وجود نداشته باشد، هر چقدر در درمان هزینه کنیم باز هم کم است بر همین اساس کشورهایی که نظام بهداشت قوی دارند در درمان نیز موفق‌اند.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد با بیان اینکه داشتن نگاهِ درمانیِ صرف در مراکز بهداشتی غلط است گفت: پزشکی که در مراکز خدمات جامع سلامت کار می‌کند فقط درمانگر نیست بلکه باید بر شاخص‌های بهداشتی آن منطقه مسلط باشد.
این مقام مسئول بهداشتی که در نشست سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت سخن می‌گفت اظهار داشت: چرا با وجود افزایش آموزش‌های پزشکی که در دانشگاه‌ها انجام شده است؛ به‌طوری‌که هر ساله ورودی دانشجویان پزشکی افزایش پیدا می‌کند ولی هنوز در درمان کمبود داریم؟
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به سؤالات مطرح شده بالا گفت: راه‌حل در تقویت نظام شبکه‌ بهداشت کشور است.
کار سخت سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سرپرستان مراکز علی‌رغم توقعات زیادی که از بیرون و درون نظام سلامت دچار کمبود امکانات‌اند؛ و برای همین کار سختی برای مدیریت مجموعه خود دارند.
دکتر برجوئی‌فرد با تأکید بر اهمیتِ تعامل با بیرون از مجموعه افزود: بااین‌حال آنچه که مهم است مدیریت بر اساس تشخیص‌های داخل مجموعه و نظام سلامت است.
وی بر اهمیت کار سرپرستان مراکز تأکید کرد و گفت: تلاش‌های خود سرپرستان و هزینه‌های که نظام سلامت برای آن‌ها کرده باعث شده که این افراد، سرمایه‌های مهمی برای نظام سلامت باشند.
دکتر برجوئی‌فرد افزود: بر همین اساس تقویت نظام شبکه‌های بهداشت موضوعی است که از درون و توسط همین نیروها اتفاق می‌افتد نه اتفاق خاصی از بیرون.

انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     سرپرستان.مراکز     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   28 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >