واکسیناسیون اتباع خارجی در شهرستان دیّر به ۷۲ درصد رسید

4 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و فلج اطفال به ۷۲ درصد جمعیت اتباع خارجی ساکن شهرستان دیّر خبر داد.

عباس آدمیت نسب گفت: کمپین واکسیناسیون سرخک، سرخجه، فلج اطفال و کووید اتباع و پناهندگان ویژه گروه سنی زیر ۱۵ سال با هدف ایجاد محافظت در برابر بیماری از ۱۰ دی‌ماه هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان دیّر اجرا شد.
وی افزود: تاکنون تعداد ۲ هزار و ۶۲۲ کودک اتباع غیر ایرانی واکسن فلج اطفال، ۲ هزار و ۴۰۵ کودک اتباع واکسن سرخک و سرخجه و ۶۱ نفر اتباع بالای پنج سال واکسن کووید در شهرستان دیّر دریافت کردند.
وی گفت: ۱۱ تیم متشکل از ۲۸ نفر در قالب نیروهای عملیاتی، نظارتی و پشتیبانی این کمپین را در شهرستان دیّر اجرا می‌کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به اهمیت پوشش کامل واکسیناسیون، گفت: به‌منظور پوشش کامل طرح و پیشگیری از ورود و چرخش ویروس در منطقه، لازم است تمام اتباع زیر ۱۵ سال در فرصت باقی‌مانده واکسینه شوند.
آدمیت نسب ادامه داد: درصورتی‌که اتباع موفق به دریافت واکسن در این بازده زمانی نشدند می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت محل سکونت، واکسن فرزندان زیر ۱۵ سال خود را بدون در نظر گرفتن سابقه واکسیناسیون دریافت کنند.
وی افزود: بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت اتباع کمتر از ۱۵ سال در شهرستان دیّر ۳ هزار و ۶۶۷ نفر است که پرسنل بهداشتی با مراجعه به درب منزل، ضمن سرشماری اتباع و آموزش‌های لازم در خصوص بیماری‌های واگیر، گروه جمعیتی کمتر از ۱۵ سال را برای واکسیناسیون به واحدهای بهداشتی دعوت می‌کنند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.اتباع     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   4 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >