آمادگی کامل بهداشت و درمان دیّر در تعطیلات نوروزی

14 اسفند 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از آمادگی کامل مجموعه شبکه بهداشت و درمان برای ارائه خدمات سلامت به مسافرین نوروزی در این شهرستان خبر داد.

عباس آدمیت‌نسب در نشست کمیته بهداشت و درمان ستاد خدمات سفر نوروزی شهرستان دیر گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلیه مراکز شبانه‌روزی در ایام تعطیلات نوروز به‌طور کامل و مطلوب ارائه خواهد شد.
وی افزود: در راستای خدمات بهداشتی و پیش بیمارستانی، ۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ با ۶ کد فعال، ۵ مرکز خدمات جامع سلامت و یک پایگاه سلامت نوروزی آماده خدمت‌رسانی در ایام نوروز هستند.
وی خاطرنشان کرد: حوزه پیش‌بیمارستانی و پایگاه فوریت‌های پزشکی شهرستان در ایام نوروز امسال ۴۰نفر نیروی انسانی و ۹دستگاه آمبولانس در مناطق دیر، دوراهک، آبدان، بردخون و درود احمد خدمات فوریت‌های پزشکی را به آسیب‌دیدگان و بیماران احتمالی ارائه خواهند کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: افزایش آمادگی بیمارستان، مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس شهری و جاده‌ای برای پذیرش بیماران و مصدومین احتمالی با تأمین نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی و کشیک بهداشتی درمانی ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه تمامی واحدهای بهداشتی درمانی در ایام تعطیلات نوروز به‌صورت کشیک فعالند گفت: واحدهای مبارزه با بیماری‌ها، آزمایشگاه، بهداشت محیط، مامایی، سلامت خانواده، هاری به‌صورت کشیک به مراجعه‌کنندگان خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌دهند.
آدمیت‌نسب گفت: بیمارستان امام هادی (ع) دیر نیز امسال در ایام تعطیلات نوروز به‌صورت فعال در خدمت مردم بوده و مراکز تشخیصی نظیر آزمایشگاه، درمانگاه، داروخانه و رادیولوژی در این مدت خدمات لازم به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهد.
وی به اهمیت نظارت و بازرسی در ایام نوروز اشاره و تصریح کرد: با توجه به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، شش تیم نظارت و بازرسی بهداشت محیط در قالب طرح بسیج سلامت در طول این ایام در دو نوبت صبح و بعدازظهر، کار پایش و نظارت بر واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و محل‌های اسکان مهمانان نوروزی، مراکز خدمات جامع سلامت، مطب‌های خصوصی، کلینیک‌های شبانه‌روزی و داروخانه‌ها بر عهده دارند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر خاطرنشان کرد: نمونه‌برداری از مواد غذایی مشکوک، نمونه‌برداری خون از پاشنه پای نوزادان جهت شناسایی مبتلایان به بیماری‌های کم‌کاری مادرزادی تیروئید، بررسی بیماری‌های شایع و گزارش موارد مشمول گزارش دهی فوری، نمونه‌برداری و کلر سنجی آب، ارائه خدمات مامایی و تنظیم خانواده، واکسیناسیون و مراقبت از مادر و کودک در ایام نوروز توسط نیروهای کشیک در مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: تعامل بین بخشی با جمعیت هلال‌احمر و مدیریت درمان تأمین اجتماعی برای خدمت‌رسانی بهتر در ایام نوروز نیز از دیگر خدمات کمیته بهداشت و درمان ستاد خدمات سفر شهرستان دیر است.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     تعطیلات.نوروزی     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   14 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >