معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
سلسله نشست‌های ترجمان دانش، بیان ساده نتایج تحقیقات است/ 10 طرح تحقیقاتی در نشست ترجمان دانش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطرح شد/ گزارش تصویری

21 اسفند 1401
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سلسله نشست‌های ترجمان دانش بیان ساده نتایج تحقیقات است.

دکتر اکرم فرهادی در نشست خبری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با محوریت ترجمان دانش اظهار داشت: انتشار دانش یکی از موضوعاتی مطرح در معاونت تحقیقات و فناوری است که علاوه بر انتشار مقالات در مجلات علمی، انتشار آن‌ها به زبان ساده به‌گونه‌ای که مردم عادی، جامعه محلی، سیاست‌گذاران و سایر محققین محلی نیز به زبان ساده از نتایج این تحقیقات آگاه شوند نیز در دستور کار است.
وی تصریح کرد: همواره ایرادی و انتقاداتی که بر پژوهش می‌شود این بوده که پژوهش مسئله محور و راهگشا نیست، شاید فاصله  بین محقق، جامعه و سیاست‌گذار موجب چنین تلقی می‌شده است که با سلسله نشست‌های ترجمان دانش سعی در رفع این ایراد داریم.
دکتر فرهادی افزود: هرچقدر بتوانیم نتایج تحقیقات را به زبان ساده بیان کنیم ، رسایی پیام محقق می‌شود و سیاست‌گذار می‌تواند به راحت‌ترین شکل ممکن از نتایج تحقیقات بهره‌مند شود .
وی تصریح کرد: موضوعات مطرح‌شده در اولین نشست خبری معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با محوریت طرح‌های پژوهشی پایان‌یافته دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با موضوع محیط‌زیست، آبزیان، بیماری‌ها ، خدمات‌رسانی در سیستم‌های بهداشتی و درمانی بوده است.
دکتر فرهادی بابیان اینکه در پایان هر فصل نشست خبری با محوریت طرح‌های پژوهشی پایان‌یافته دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می‌شود گفت: در این نشست 10 طرح تحقیقاتی در سه پنل مطرح شد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: موضوع ترجمان و اثرگذاری دانش موضوعی است که در سال جاری مورد توجه قرارگرفته است به‌نوعی که تمام طرح‌های تحقیقاتی که منجر به مقاله می‌شود باید به زبان ساده گزارش دهیم.
اولین نشست خبری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با محوریت طرح‌های پژوهشی پایان‌یافته دانشگاه در جهت ترجمان دانش برگزار شد.

انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳  
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.خبری     ترجمان.دانش     معاون.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >