در ۹ ماه نخست سال جاری؛
۸۰۰۰ مراقبت برای افراد با بیماری زمینه‌ای توسط پزشک و مراقبین سلامت در تنگستان انجام شده است

22 اسفند 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با توجه به‌ضرورت پیگیری و مراقبت بیماران دیابتی و فشارخونی، بیش از ۸ هزار مراقبت توسط پزشک و مراقبین سلامت در ۹ ماه نخست سال جاری در تنگستان برای این افراد انجام شده است.

به گزارش روابط عموی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی تصریح کرد: در صورتی که بیماران زمینه‌ای مراقبت نشده و روند بیماری آنها کنترل نشود عوارض بیماری موجب افزایش اختلال در سلامت آنها خواهد شد لذا بر همین اساس پزشکان و مراقبین سلامت با پیگیری این افراد و انجام مراقبت‌های لازم به همراه ارائه آموزش‌های مرتبط به کنترل بیماری در آنها کمک می‌کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: ۵ هزار و ۷۹۵ بیمار فشارخونی در تنگستان شناسایی‌شده است که در ۹ ماه نخست سال جاری ۳ هزار و ۶۵۸ مراقبت توسط بهورزان و ۲ هزار و ۷۶۶ مراقبت توسط پزشکان در تنگستان برای این بیماران انجام و ثبت شده است.
رفیعی با تأکید به پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های زمینه با استفاده از رژیم غذائی مناسب، ورزش و تحرک روزانه و رعایت سایر عوامل پیشگیری‌کننده به ابتلا به بیماری‌های زمینه بیان داشت: ۲ هزار و ۴۹۱ بیمار دیابتی در تنگستان شناسایی شده‌اند که از این تعداد هزار و ۳۱۸ بیمار توسط بهورزان و هزار و ۱۱۷ نفر توسط پزشکان مورد پیگیری، مراقبت و ارزیابی قرار گرفته‌اند.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان با توصیه به مردم به انجام آزمایشات لازم برای تشخیص زود هنگام بیماری گفت: در ۹ ماهه نخست سال جاری در تنگستان ۳ هزار و ۹۴۸ بیمار با مشکل اختلال چربی خون در تنگستان شناسایی شده‌اند و مراقبت‌های لازم را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام /ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماران.دیابتی     ماه‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >