رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
نیازمند ایجاد نهضت عمومی در حوزه جمعیت هستیم

11 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: نیازمند توجه جدی و ایجاد نهضت عمومی در حوزه جمعیت هستیم.

دکتر عصمت حیدری در حوزه علمیه خواهران شهرستان گناوه افزود: شهرستان گناوه هم از نرخ باروری و هم نرخ سالمندی وضعیت مطلوبی ندارد و این موضوع یک تهدید جدی برای جمعیت جوان و مولد شهرستان تلقی می‌شود.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه موضوع پیری جمعیت و کاهش نیروی جوان تنها یک مسئله اجتماعی نیست بلکه یک مشکل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی است که در آینده نزدیک به یک بحران تبدیل می‌شود، بنابراین نیازمند توجه جدی و ایجاد نهضت عمومی در حوزه جمعیت هستیم.
زهرا زارعی کارشناس واحد سلامت خانواده و مسئول برنامه جوانی جمعیت نیز در خصوص اهمیت فرزندآوری و مزایای داشتن چند فرزندی، معایب تک‌فرزندی آموزش‌های لازم را جهت بانوان طلاب حوزه علمیه شهرستان ارائه کرد.
با توجه به اهمیت موضوع "کاهش تمایل خانواده‌ها به فرزندآوری همراه با پیری جمعیت" و به‌منظور تبیین این مشکل و فرهنگ‌سازی در این زمینه، دومین روز از هفته سلامت امسال با عنوان جوانی جمعیت و سالمندی انتخاب شده است.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه به مناسبت هفته سلامت جلسه‌ای با عنوان جوانی جمعیت و سالمندی سالم در حوزه علمیه خواهران شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ن 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
حوزه.علمیه.خواهران     جمعیت     هفته.سلامت     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    
   

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >