مشارکت بهورزان در اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم برای ۷۰۰۰ کودک دیّری

20 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر از مشارکت بهورزان و مراقبین سلامت در اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم برای ۷ هزار کودک ۳ تا ۶ سال این شهرستان خبر داد.

عباس آدمیت نسب در نشست هماهنگی اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم گفت: شبکه بهداشت و درمان همچون سال‌های گذشته، امسال نیز آمادگی کامل برای همراهی و همکاری با بهزیستی در اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم دارد.
وی با اشاره به اهمیت تشخیص به موقع اختلالات بینایی و تنبلی چشم افزود: گروه هدف این طرح کودکان ۳ تا ۶ سال هستند که با انجام معاینات ضمن تشخیص اختلالات بینایی و تنبلی چشم بلافاصله مداخلات لازم برای پیشگیری از معلولیت بینایی ارائه می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر گفت: امسال حدود ۷ هزار کودک ۳ تا ۶ ساله شهرستان دیّر از طرح پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) بهره‌مند خواهند شد که برای پوشش کامل این طرح نیازمند مشارکت و همراهی والدین این گروه از کودکان است.
آدمیت‌نسب با بیان اینکه عارضه تنبلی چشم در صورت درمان به موقع قابل پیشگیری است و موجب رفع مشکلات بینایی افراد در سنین بالاتر می‌شود، از خانواده‌ها خواست تا فرزندان سه تا ۶ سال خود را در این برنامه معاینه کنند.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     غربالگری     تنبلی.چشم     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   20 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >