مقام مسئول در وزارت بهداشت:
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اجرای برنامه جوانی جمعیت پیشرو است

3 خرداد 1402
رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اجرای برنامه جوانی جمعیت پیشرو است.

دکتر صابر جباری در آیین اختتامیه نخستین جشنواره دانش‌آموزی «ایران، جوان بمان» گفت: حدود ۵ سال فرصت داریم کشور را از سالخوردگی جمعیت نجات دهیم چرا که با این روند رشد جمعیت حدود ۲۰ سال آینده به ازای هر ۵ سالمند یک کودک خواهیم داشت که این وضعیت خطرناکی را برای کشور رقم خواهد زد و اقتدار کشور را در معرض تهدید قرار خواهد داد.
وی با بیان اینکه همدلی و همراهی و هم‌افزایی مسئولین استان نقطه قوت در اجرای قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده است افزود: مردمی سازی برنامه جوانی جمعیت در استان بوشهر اقدام مثبتی است که با اجرای پویش دانش‌آموزی «ایران، جوان بمان» به‌خوبی اجر شده است.
وی ادامه داد: مردمی سازی این برنامه باعث می‌شود مردم در موضوع فرزند آوری نقش‌پذیر شوند.
این مقام مسئول در وزارت بهداشت بیان کرد: مقایسه الگوی فرزند آوری در ایران نشان می‌دهد که اقدامات انجام‌شده مقایسه الگوی فرزند آوری در ایران نشان می‌دهد که اقدامات انجام‌شده در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده مؤثر بوده به گونه‌ای که افزایش فرزند از دو فرزند به سه فرزند ۲.۵ درصد افزایش و فرزند  سه و بالاتر ۱۵ درصد افزایش داشته است.
دکتر جباری با تأکید بر فرهنگ‌سازی مقوله جوانی جمعیت گفت: علیرغم تأثیر اقتصاد بر بعد خانوار، اما سبک زندگی و تغییر نگرش در موضوع فرزند آوری تأثیر بیشتری دارد چراکه داده‌های آماری نشان می‌دهد که کمترین میزان فرزند آوری و ازدواج و بیشترین موارد طلاق در سطح کشور، در ۱۳ استان برخوردار است.
 

انتهای پیام/ ح.ن-3050

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
جشنواره.جوانی.جمعیت     جشنواره.دانش.آموزی        

تاریخ بروز رسانی:   3 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >