صدور مجوزهای بهداشتی صنوف تنها از طریق درگاه ملی مجوزهای کسب‌وکار امکان دارد

16 خرداد 1402
رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: صدور مجوزهای بهداشتی صنوف تنها از طریق درگاه ملی مجوزهای کسب‌وکار امکان دارد.

سیده فاطمه حسینی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: درگاه ملی مجوزهای کسب‌وکار، بستری اینترنتی تحت مدیریت دبیرخانه هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب‌وکار است که برای همه کسب‌وکارهای موجود در کشور، شرایط، مدارک، مجوزهای پیش‌نیاز و هزینه‌ها را شفاف و قابل‌فهم ارائه می‌نماید.
حسینی بیان کرد: در این خصوص صلاحیت بهداشتی که پیش‌نیاز صدور مجوز برخی از صنوف است، از طریق سامانه سامح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که متصل به درگاه ملی مجوزهاست صادر می‌شود.
وی تصریح کرد: متصدیان متقاضی دریافت صلاحیت بهداشتی با توجه به دستورالعمل‌های موجود، ضمن ثبت‌نام در سامانه سامح و دریافت کد QR، می‌بایست درخواست صدور صلاحیت بهداشتی محل کسب خود را نیز از طریق سامانه سامح به آدرس sameh.behdasht.gov.ir ثبت و پیگیری نمایند.
حسینی در خصوص سامانه سامح گفت: سامانه سامح یا سامانه جامع سلامت الکترونیک محیط حرفه‌ای شامل سه قسمت است که قسمت اول مربوط به صاحبان، متصدیان کسب‌وکار و مشاوران است و قسمت دوم مربوط به کارکنان بهداشت محیط و حرفه‌ای است و فقط این گروه به آن دسترسی دارند و بخش سوم نیز برای پیگیری و ادامه فرایند و درخواست‌ها است.
رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بابیان اینکه صدور هرگونه مجوز به‌صورت دستی تخلف است، خاطرنشان کرد: از اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری صلاحیت‌های دستی جهت صنوف حذف می‌شود.
وی افزود: متصدیان جهت صدور صلاحیت بهداشتی محل کسب خود، پس از مراجعه به درگاه ملی مجوزهای کسب‌وکار درخواست خود را با همان کد واحد صنفی یا (کد آیسیک) در سامانه سامح ثبت و پیگیری نمایند.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مجوزهای.بهداشتی.صنوف     سیده‌فاطمه.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >