۳۰۰۰ مترمربع پروژه بهداشتی درمانی در شهرستان دیّر در دست ساخت است

12 تير 1402
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۳ هزار مترمربع پروژه بهداشتی ‌درمانی در شهرستان دیّر در دست ساخت است.

دکتر حیدر عزیز نژاد در نشست با فرماندار شهرستان دیّر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیازمندی‌های عمرانی حوزه بهداشت و درمان استان را شناسایی و با اولویت نسبت به ساخت آن‌ها اقدام می‌کند.
وی گفت: در حال حاضر ۵ پروژه بهداشتی درمانی در شهرستان دیّر در دست ساخت است که با اتمام عملیات اجرایی آن‌ها حدود ۳ هزار مترمربع به مساحت حوزه بهداشت و درمان این شهرستان افزوده می‌شود.
وی به اعتبارات تخصیصی به پروژه‌های شهرستان دیّر اشاره کرد و گفت: اعتبار اولیه برای ساخت این پروژه‌ها حدود ۲۵۱ میلیارد ریال بوده که برای تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها با توجه به نوسانات قیمت‌ها به مبلغ حدود ۹۰ میلیارد ریال نیاز است که انتظار می‌رود در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اختصاص داده شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به پروژه‌های در دست ساخت حوزه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: ۲ خانه بهداشت در روستاهای حاجی‌آباد و کنارترشان با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در زمینی به ترتیب با مساحت ۲۵۰ و ۲۰۰ مترمربع در دست ساخت است که ان‌شاءالله در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: پانسیون ۱۲ واحد پزشکان بیمارستان امام هادی (ع) نیز در محوطه این بیمارستان با زیربنا هزار و ۲۰۰ مترمربع و اعتبار اولیه ۷۰ میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال ساخت است که برای تکمیل آن به حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی اعلام کرد: برای خرید تجهیزات زیستی پانسیون ۱۲ واحدی پزشکان بیمارستان امام هادی (ع) به اعتباری حدود ۲۰ میلیارد ریال نیاز است.
عزیز نژاد افزود: ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت بردخون با پیشرفت ۷۰ درصد و زیربنا هزار و ۲۷۸ مترمربع و اعتبار اولیه ۷۰ میلیارد ریال عملیات اجرایی آن ادامه دارد و برای تکمیل این پروژه به اعتباری حدود ۴۰ میلیارد ریال نیاز است تا ان‌شاءالله بتوان در موعد مقرر این ساختمان افتتاح و با تجهیز آنکه اعتباری حدود ۱۵ میلیارد ریال نیاز دارد به بهره‌برداری برسد.
وی اضافه کرد: پایگاه سلامت خیر ساز آبدان نیز با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال و زیربنا ۱۲۰ مترمربع مراحل ابتدایی ساخت را طی می‌کند و انتظار می‌رود این پروژه در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به ساختمان خیر ساز سی‌تی‌اسکن نیز گفت: ساختمان الحاقی سی‌تی‌اسکن بیمارستان امام هادی (ع) دیّر با زیربنا ۱۸۳ مترمربع و پیشرفت ۷۵ درصدی در دست ساخت است که با تکمیل و تجهیز این ساختمان بخشی از نیازمندی‌های درمانی مردم منطقه مرتفع خواهد شد.
دکتر عزیز نژاد با تأکید بر ایجاد و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی درمانی شهرستان دیّر عنوان کرد: پانسیون دو واحدی پزشکان آبدان، خانه پزشک مرکز خدمات جامع سلامت بردستان، مجتمع آزمایشگاهی دیّر، پایگاه سلامت شماره ۲ شهر دیّر از جمله نیازمندی‌های حوزه بهداشت و درمان شهرستان دیّر است که انتظار می‌رود با نگاه ویژه فرمانداری و تخصیص اعتبار لازم عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شود.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.توسعه     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   12 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >