رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خبر داد؛
انجام بیش از ۶ هزار بازدید توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای/صدور ۴۵۶ مورد اخطاریه

12 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در طی سه ماه اول سال جاری بیش از ۶ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در شهرستان انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویشدوست افزود: در راستای وظایف نظارتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، بازرسان بهداشت محیط در سه‌ماهه اول سال جاری بیش از ۶ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی مشمول ماده ۱۳ به عمل آورده‌اند که در این خصوص؛ بیش از ۴۵۶ مورد اخطاریه برای صنوف و اماکن متخلف صادر شده و بیش از ۵۶ مورد نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
خویشدوست تصریح کرد: در همین رابطه، ۴ صنف و اماکن متخلف مطابق ضوابط قانونی با حضور نیروی فراجا پلمب شده‌اند.
وی همچنین گفت: سنجش‌های پرتابل به منظور بررسی وضعیت بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی مراکز تهیه و توزیع ازجمله ابزارهای پایش بازرسان است که در سه ماه نخست سال ۱۴۰۲ بیش از هزار و ۶۰۰ مورد سنجش دما از مواد غذایی و محیط نگهداری مواد انجام گرفته است.
خویشدوست بیان کرد: بیش از ۱۵۰ مورد سنجش از میزان پر اکسید روغن در صنوف مصرف‌کننده انجام گرفته که بیش از ۸۶ درصد سنجش‌های دما و سنجش‌های روغن مطابق استاندارد بوده است.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بابیان اینکه، سامانه کشوری ۱۹۰ همچون گذشته به‌صورت شبانه‌روزی شکایات مردمی از وضعیت بهداشت محیط و مواد غذایی را ثبت و جهت پیگیری به بازرسان اعلام می‌نماید.، گفت: در سه‌ماهه اول سال جاری بیش از ۴۰ مورد شکایت مردمی در سامانه ۱۹۰ ثبت‌شده است و از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، شکایت خود را با سامانه ۱۹۰ در میان بگذارند.


 انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     نظارت     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   12 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >