تلاش قهرمانانه تیم اورژانس در بوشهر؛
بیمار در حالت ایست قلبی-تنفسی به زندگی بازگشت

19 تير 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر گفت: با تلاش قهرمانانه تیم اورژانس در بوشهر بیمار در حالت ایست قلبی-تنفسی به زندگی بازگشت.

دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت: با پیام قطعی و مشخص تلفن ۱۱۵، اعضای تیم درمانی - پزشکی اورژانس فرا خوانده شدند.
وی با بیان اینکه خبر اعلام‌شده از بیهوشی یک بیمار بود که نیاز به اقدام فوری داشت اذعان داشت: آژیر آمبولانس در کمتر از یک دقیقه به صدا درآمد و تیم ما با سرعت عالی به محل واقعه رسید. هنگام ورود، وضعیت بیمار بحرانی مشاهده شد و تکنسین‌های اورژانس به‌سرعت متوجه شدند که بیمار در حالت ارست قلبی تنفسی است.
دکتر موسوی افزود: با تمام توان و امکانات موجود، پروتکل‌های احیای قلبی-ریوی را فوراً آغاز کردیم.
رئیس اورژانس استان بوشهر گفت: تلاش‌های فراوان ما در احیا، جوابگو بودند و بعد از حدود ۲۰دقیقه، ریتم قلب بیمار به شکل عادی و تاکی کاردی سینوسی بازگشت
وی افزود: بلافاصله بیمار را به درون کابین آمبولانس منتقل کردیم و توسط تیم پزشکی اینتوبه(لوله گذاری در نای، یک روش نجات دهنده است برای زمانی است که فرد قادر به تنفس طبیعی نباشد) شد. همچنین، بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل گردید و در طی انتقال به بیمارستان، تمام نکات لازم برای حفاظت از او رعایت شد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با تلاش و همت، بیمار را به بیمارستان سلمان فارسی منتقل کردیم. بیمار به اتاق احیا بیمارستان منتقل شد و تحت نظر تیم پزشکی قرار گرفت. با توجه به تجربه‌های ما در حوزه پزشکی، برای بیمار دریافت مراقبت ویژه و مناسبی انجام شد.
دکتر موسوی با خرسندی گفت: همیشه در خاطره مانده و نشان از تلاش‌ها و پیروزی‌های ماست. از تمام اعضای تیم پزشکی اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر، بابت تلاش‌های بی‌دریغانِ و حرفه‌ای خود سپاسگزاریم.
وی گفت: ما به‌عنوان یک تیم واحد و همدل، همواره در خدمت جامعه هستیم و تلاش‌هایمان را برای نجات حیات و حفظ سلامتی ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس.پیش.بیمارستانی     اورژانس.115     دکتر.سیدحسین.موسوی     احیای.موفق    

تاریخ بروز رسانی:   20 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >