مسئول نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تنگستان:
محصولات آرایشی بهداشتی را از دست‌فروشان و دوره‌گردها خریداری نکنید

1 امرداد 1402
مسئول نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: یکی از اشتباهاتی که مصرف‌کنندگان لوازم‌آرایشی بهداشتی انجام می‌دهند خرید این لوازم از افراد دوره‌گرد و دست‌فروش به دلیل ارزان بودن قیمت آن است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان؛ مهندس مجتبی عارف‌ازاد بیان داشت: مواد آرایشی و بهداشتی که در کناره خیابان یا مراکز غیر معتبر باقیمت‌های پایین‌تر به فروش می‌رسند چندان قابل‌اعتماد نیستند.
وی ادامه داد: مواد آرایشی و بهداشتی باید از مراکز معتبر با نشان تجاری شناخته‌شده تهیه و قبل از خرید نیز برچسب روی آن مطالعه شود تا از نبود هر نوع ماده و ترکیب ممنوعه در آن اطمینان حاصل شود.
مهندس عارف‌ازاد تأکید کرد: آنچه در هنگام خرید لوازم‌آرایشی بهداشتی باید موردتوجه قرار گیرد این است که حاوی مواد شیمیایی همچون سورفاکتانت، اکسی بنزون، فتالات، بوتیل هیدروکسی، فراگرنس، پاراین و فرمالدئید نباشند زیرا هر کدام از این مواد شیمیایی ممکن است موجب بروز بیماری‌هایی مانند سرطان، خشکی، التهاب و چروک خوردگی پوست و اختلالات هورمونی شوند.
مسئول نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان تنگستان افزود: تمامی این موارد با مطالعه مشخصات مواد آرایشی بهداشتی قابل شناسایی هستند.
مهندس عارف تصریح کرد: در سه‌ماهه اول سال جاری از 41 واحد آرایشی بهداشتی در تنگستان بازدید به عمل آمده که 3 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی و 14 کیلوگرم مواد آرایشی بهداشتی غیرقابل استفاده نیز در این واحدها شناسایی، جمع‌آوری و معدوم شده است.


انتهای پیام/ ن.ا 3010
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
محصولات.آرایشی.بهداشتی     مهندس.مجتبی.عارف‌ازاد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   1 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >