اهدای نشان افتخار اهدا عضو به اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر

14 امرداد 1402
اورژانس پیش بیمارستانی بوشهر با مدیریت صحیح و سریع عملیات زمینی و هوایی انتقال اعضاء پیوندی، نشان افتخار و لوح تقدیر دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی، مدیر حوادث و رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نشان افتخار و لوح تقدیر را به نمایندگی از خانواده خدوم اورژانس استان دریافت کرد.
در این مراسم رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مدیر پرستاری دانشگاه، کارشناس مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی، معاون فنی اورژانس و مسئول اورژانس هوایی حضور داشتند و این نشان افتخار و لوح تقدیر به قهرمانان اورژانس استان اهدا شد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر که به نمایندگی از همه کارکنان اورژانس استان نشان را دریافت کرد از حضور همکاران مسول ستادی دانشگاه در مرکز اورژانس ۱۱۵ تشکر کرد و خاطرنشان کرد: کار کردن در حوزه درمان فرصت الهی است.
دکتر سید حسین موسوی افزود: اصلی‌ترین کار و زحمت در اورژانس به عهده پرسنل عملیاتی است.
وی خاطرنشان کرد: بالگرد اورژانس در بخشی از سال گذشته غیرعملیاتی بود، اما با عبور از تمام چالش‌ها بالگرد مجدداً فعال‌شده است و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفت امید است خدمات این مجموعه بسیار اثرگذار تداوم داشته باشد.
دکتر موسوی به مأموریت روز گذشته انتقال هوایی دو کودک از بخش ارم که دچار سوختگی شده بودند به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه نیز اشاره کرد و گفت: چنین کارهای بزرگی گامی مؤثر در راستای سلامت مردم جامعه است و باوجودآنکه کاری سخت و طاقت‌فرسا است توفیق خدمتی است که خداوند نصیب پرسنل اورژانس نموده است.
رئیس اورژانس استان بوشهر افزود: من نیز از همه تلاشگران عرصه اهدا عضو تقدیر و تشکر ویژه می‌کنم.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگر درد و غمی از مردم به شما ارجاع پیدا می‌کند و شما جهت رفع آن تلاش کنید، این‌یک نعمت و از اعمال صالحه است.
علیرضا باقری بابیان اینکه سهم اهداکنندگان عضو از استان بوشهر ۱۰۶ نفر بوده است و افزود: در کشورهای دیگر، بیمار هزینه‌های بسیار بالایی متحمل می‌شوند و عملاً گیرنده عضو باید توان مالی بالایی داشته باشد، درحالی‌که کلیه هزینه‌های درمانی اهداکننده و گیرنده عضو پیوندی در کشور ما رایگان است. این باعث می‌شود که افراد کم برخوردار با مشکلی روبرو نشوند.
وی خاطرنشان کرد: انتقال عضو زمان طلایی دارد و بعضی از اعضای بدن مانند روده، قلب و ریه زیر دو ساعت زمان طلایی دارند که رسیدن به این مهم، فقط با سرعت بالگرد اورژانس شدنی است.
 وی بابیان اینکه نیروهای جهادی و مدیریت اورژانس استان ارزشمند است افزود: حضور در این جلسه به‌منظور تقدیر از کارکنان اورژانس و مهم‌تر از آن انتقال پیام خانواده‌ها برای دعای خیر آن‌ها است.
باقری گفت: با تمام مشکلات استرس‌هایی که پشت سر می‌گذاریم، احساس رضایت و خوشحالی از برداشت ارگان‌ها و نجات چندین بیمار نیازمند اعضاء، بسیار شیرین است.
انتهای پیام/ ز.ن 50000

کلمات کلیدی:
اهدا.نشان.افتخار     اورژانس115     پیوند.اعضا     دکتر.سیدحسین.موسوی        

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >