رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه خبر داد؛
ویزیت رایگان بیش از 150 نفر از بیماران مبتلا به دیابت و فشارخون در شهرستان گناوه

17 مهر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در راستای بزرگداشت هفته ملی قلب، ویزیت بیماران مبتلا به دیابت و فشارخون بالا به‌صورت رایگان توسط متخصص قلب و عروق در مراکز خدمات جامع سلامت شهری شهرستان گناوه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری افزود: نظر به اینکه بیماری‌های قلبی عروقی اولین علت مرگ در دنیا و کشور است، نیمی از مرگ‌های ناشی از بیماری‌های غیر واگیر به علت بیماری‌های قلبی عروقی اتفاق می‌افتند، بنابراین توجه به عوامل خطر و کنترل آن مهم‌ترین راهکار تعدیل بار این بیماری‌هاست.
وی افزود: در این راستا با توجه به اهمیت کنترل بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون، بیش از 150 بیمار مبتلا به فشارخون و دیابت توسط متخصص قلب و عروق ویزیت شدند و به کلیه بیماران آموزش‌های لازم در خصوص بیماری‌های قلبی و عروقی و روش‌های کنترل آن داده شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تأکید کرد: یکی از اهداف مهم روز جهانی و هفته ملی قلب این است که افراد بدانند چگونه می‌توانند با انتخاب شیوه زندگی سالم، سلامت قلب خود را حفظ کنند.
امسال روز جهانی قلب با موضوع استفاده از راه‌هایی برای شناخت قلب و حفاظت از آن با شعار "شناخت عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی، مراقبت بهتر و قلب سالم‌تر " و پیام اصلی "با شناخت عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی، از قلب خود بهتر مراقبت کنید " با اجرای برنامه‌های مختلف در شهرستان گناوه برگزار شد.
انتهای پیام/ ر.د: 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ویزیت.رایگان     هفته.ملی.قلب     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >