تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵، قهرمانانی که با مشقت و مهارت، زندگی یک کوهنورد را نجات دادند

22 مهر 1402
تلاش و مهارت تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتی در امدادرسانی به یک کوهنورد که دچار سقوط شده بود در کوه‌های بیرمی خورموج به نمایش گذاشته شد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: تکنسین‌های اورژانسبا پیاده‌روی ۸ کیلومتری و مهارت در ارائه خدمات پزشکی، توانستند مصدوم را نجات دهند.
دکتر سید حسین موسوی تصریح کرد: تکنسین‌های باتجربه اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتی با انجام یک مأموریت سخت و پرمخاطره، مهارت و تلاش خود را به نمایش گذاشتند.
وی عنوان کرد: در این حادثه، یک مرد جوان ۳۴ ساله از ارتفاع ۱۵ متری در کوه‌های بیرمی خورموج سقوط کرده بود، آمبولانس سریعاً از پایگاه حرکت کرد و با مشکل مسیر صعب‌العبور روبرو شد؛ اما تکنسین‌ها با پیاده رفتن حدود ۸ کیلومتر و حمل تمامی تجهیزات ضروری، به صحنه رسیدند و مصدوم را نجات دادند.
دکتر موسوی اذعان کرد: تکنسین‌های باتجربه، ارزیابی اولیه و چک علائم حیاتی مصدوم را به‌سرعت انجام دادند. زخم روی پیشانی مصدوم پانسمان شد و خونریزی به‌طور دقیق کنترل شد. همچنین، سر و گردن و اندام‌های مصدوم بامهارت ثابت گردید. سپس مصدوم روی تخت محافظ بیمار قرار دادند و مجدداً کوهنوردی شروع شد.
رئیس اورژانس خاطرنشان کرد: در این مأموریت تکنسین‌های اورژانس آقای موسی صفری و آقای علی جعفری با همکاری مردم فداکار منطقه با مشقت فراوان به آمبولانس رسیدند و مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند. خوشبختانه، مصدوم ازنظر حال عمومی در وضعیت قابل‌قبول قرار گرفت.
دکتر موسوی گفت: عملکرد تکنسین‌های اورژانس در این مأموریت، بسیار قابل‌تحسین است، با تلاش و مهارت‌های خود، آن‌ها توانستند در شرایط دشوار و با مشقت فراوان، به مصدوم کمک کنند و او را به بیمارستان منتقل نمایند.
وی افزود: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر با آموزش‌هایی که می‌بینند، قادر به ارائه خدمات پزشکی حرفه‌ای و امدادرسانی در شرایط دشوار هستند.
انتهای پیام/ ز.ن 50000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کوهنورد     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی     کوه‌های.بیرمی    

تاریخ بروز رسانی:   23 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >