رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
۴ هزار نفر تنگستانی در سال جاری مشاوره فرزند آوری دریافت کردند

28 آبان 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در شش‌ماهه اول سال جاری ۴ هزار و ۸۲۴ نفر در تنگستان مشاوره فرزند آوری را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی اظهار داشت: توجه به مقوله فرزند آوری نباید منوط به زمان خاصی باشد و این امر باید به‌صورت مستمر به جامعه تذکر داده‌شده و پیامدهای آن بازگو گردد.
وی بیان داشت: آنچه باید جامعه بیش‌ازپیش و با نگاهی باز و رو به آینده به آن نگاه کند و به باورپذیری واقعی برسد پیامدهای عدم جوانی جامعه در آینده برای کشور و جامعه ایرانی است.
رفیعی ادامه داد: اگر رشد جمعیت به مسیر درست خود که همانا سیر صعودی رشد جمعیت و فرزند آوری است برنگردد یقیناً در آینده به دلیل نبود نیروی پویا و جوان، کشور دچار وابستگی در بسیاری از زمینه‌ها خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان با انتقاد از افزایش سن ازدواج اظهار داشت: افزایش سن ازدواج یکی دیگر از مواردی است که در کشور رشد جمعیت را به تأخیر انداخته است ضمن اینکه ازدواج در سنین بالا خانواده را مجاب به پذیرش فرهنگ غلط تک‌فرزندی می‌کند و در حال حاضر این‌یکی از بزرگ‌ترین تهدیدها برای جوانی جمعیت است.
مقام مسئول بهداشت و درمان تنگستان اشاره‌ای نیز به مراقبت مادران باردار و اهمیت کمک به تولد یک نوزاد سالم داشت و تصریح کرد: مادران باردار یکی از مهم‌ترین گروه‌های هدف مراقبت‌های بهداشتی می‌باشند و در شش‌ماهه اول سال جاری ۴۸۰ مادر باردار مراقبت‌های خود را به‌صورت منظم در تنگستان دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

کلمات کلیدی:
فرزندآوری     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >